Konecranes'ten atıktan enerji üretimini arttıran vinçler

Konecranes'ten atıktan enerji üretimini arttıran vinçler

Enerji Günlüğü  – Konecranes'in “Ana Kullanıcı Arayüzü”ne sahip bir tam otomasyonlu vinci, tesis güvenliğinin, yük hassasiyetinin ve performans verimliliğinin artırılmasına yardımcı oluyor.

Konecranes, Türkiye'deki atıktan-enerjiye (WTE) ve biokütle uygulamaları için özel olarak tasarlanmış kaldırma ve malzeme elleçleme teknolojilerini piyasaya sunuyor.

Konecranes'in atıktan enerjiye otomasyonunun programlanmasına yönelik yeni uygulaması ‘Ana Kullanıcı Ara yüzüdür (MUI) yazılımı, vincin PLC sistemine entegre olur ve operatörün tam otomasyonda 20 farklı iş rutinini planlayıp programlamasını sağlayarak, atıkların teslim alınması, karıştırılması ve yakılmasına kadar olan tüm ocak operasyonlarındaki verimliliği artırıyor.

Akıllı Özellikler, yük kaldırma ve taşıma işlemlerinin akışına yardımcı olurken, vinç kullanımını kolaylaştırıyor ve daha kısa döngü süreleri sağlıyor. Örneğin, salınım kontrol sistemleri, kepçenin hızlı ve hassas hareket etmesini sağlıyor ve kepçe ile ve ocak duvarları arasında oluşabilecek çarpışmaları önlemeye yardımcı oluyor. Ayrıca otomasyon sistemi, operatörün yorgunluğunu azaltmaya yardımcı oluyor, iş güvenliğini artırıyor ve vincin tam kapasite ile çalışmasını sağlıyor. 

OTOMASYON VERİMLİLİĞİ ARTTIRIYOR

Konecranes Atıktan Enerji Üretimi Bölüm Direktörü Joseph Botros "Konecranes, operasyonel ihtiyaçların karşılanması için; operatör tarafından başlatılan ancak, hazne beslemesinin PLC ile kontrol edildiği yarı otomasyon sistemleri ve tüm besleme, karıştırma ve alma operasyonlarının insansız tam otomasyon sistemleriyle yönetildiği uygulamalar gibi oldukça çeşitli otomasyon uygulamalarına sahiptir. “Ana Kullanıcı Arayüzü”ne sahip bir tam otomasyonlu Konecranes vinci tüm çukur operasyonlarını yönetebilir. Otomasyon, tesis güvenliğinin, yük hassasiyetinin ve performans verimliliğinin artırılmasına yardımcı olur" dedi.