EPDK 22 şirkete lisans verdi

EPDK 22 şirkete lisans verdi

Enerji Günlüğü - EPDK; elektrik, petrol, doğalgaz ve LPG piyasasında faaliyet göstermek isteyen 22 şirkete lisans verirken, 13 şirketin de lisansını iptal etti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) Resmi Gazete’deki ilanına göre, Kurum elektrik piyasasında faaliyet göstermek isteyen 7 şirkete üretim lisansı, bir şirkete de tedarik lisansı verdi. Kurum, bu piyasadaki 7 şirketin üretim lisansını iptal etti.

EPDK, Petrol piyasasında üç şirkete dağıtıcı lisansı, dört şirkete madeni yağ lisansı, bir şirkete de işletme (biodizel) lisansı verirken, dört şirketin madeni yağ lisansının ve iki şirketin dağıtıcı lisansının iptal edilmesine karar verdi.

Doğalgaz piyasasında faaliyet göstermek isteyen bir şirkete sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) iletim ve dağıtım lisansı ve diğer bir şirkete de CNG satış lisansı verildi.

EPDK, LPG piyasasında da iki şirkete dağıtıcı, iki şirkete de depolama lisansı verdi.

Ayrıca Delta 1 Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’ye Tortum Regülatörü ve HES üretim tesisi için verilen ancak daha sonra iptal edilen üretim lisansı da tekrar yürürlüğe girdi.

 

.