Boğaziçi Elektrik’e yeni genel müdür!

Boğaziçi Elektrik’e yeni genel müdür!

Enerji Günlüğü - CLK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış AŞ'de, İbrahim Gümüşlü'den boşalan Genel Müdürlük koltuğuna, sektörün deneyimli isimlerinden Halit Bakal getirildi. 

Limak Grubu’nun, Cengiz, Kolin ve Limak gruplarının oluşturduğu CLK Konsorsiyumu’ndan ayrılmasının ayrılmasının, konsorsiyum bünyesindeki şirketlerin yönetim kademelerine yansımaları devam ediyor. 

Yaklaşık 4.2 milyonluk abonesiyle Türkiye’nin en büyük perakende elektrik satış şirketi unvanına sahip CLK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış AŞ’de, İbrahim Gümüşlü’nün ayrılarak Limak Grubu bünyesine geçmesiyle boşalan koltuğa yeni bir isim atandı. CLK Boğaziçi Genel Müdürlüğü koltuğu 33 yıllık sektör deneyimine sahip Halit Bakal’a emanet edildi. Boğaziçi Elektrik’in yeni Genel Müdürü Halit Bakal, 1983 yılından bu yana elektrik sektöründe değişik kademelerde hizmet veriyor. 

Özelleştirme öncesi Çamlıbel Elektrik şirketinde genel müdür yardımcılığı, sonrasında ise elektrik dağıtım ve perakende faaliyetlerinin ayrışması ile CLK Çamlıbel Elektrik Perakende AŞ’de genel müdür olarak görev yapan Halit Bakal son üç yıldır 1.7 milyon aboneye sahip CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış AŞ şirketinin başında bulunuyordu.