Açı Elektrik, yer altı kablo arızaları için cihaz geliştirdi

Açı Elektrik, yer altı kablo arızaları için cihaz geliştirdi

Enerji Günlüğü - Açı Elektrik, yer altı kablo arıza tespitleri için ekonomik ve pratik özellikleri öne çıkan cihaz geliştirdi.

Açı Elektrik Sanayi Ticaret Limited Şirketi, elektrik dağıtım şirketleri ve diğer büyük işletmeler ile mühendislik bürolarının bugüne kadar ithal etmek zorunda kaldığı yer altı kablo arıza tespit cihazını (Yüksek Gerilim Darbe Jeneratörü) ‘’SNS DGG 101’’ markasıyla geliştirdi.

Cihazın İSO (TS EN 9001: 2008) ve CE belgelerini de alan şirket, ürünün yerli cihaz olması nedeniyle ‘Faydalı Ürün’ patent başvurusunu da yaptı. Cihazın Türkiye distribütörlüğünü ise Enerjisan Elektrik Pazarlama Limited şirketi aldı.

YERLİ CİHAZ BİRÇOK AVANTAJA SAHİP

Yeraltı kablolarında meydana gelen kablo arızalarının tespiti ve sorunun giderilmesi konusunda, zamanla yarışıldığını belirten yetkililer, SNS DGG 101 cihazıyla arızalarda en iyi sonucun elde edildiğini kaydetti. İthal cihazların maliyetinin yüksek olduğunun altını çizen yetkililer, yerli arıza tespit cihazının bu nedenle daha ekonomik ve daha pratik özelliklere sahip olduğunu vurguladı. Ayrıca cihazın kolay taşınabilme özelliğinin bulunduğu dikkat çekilerek, SNS DGG 101’in pratiklik özelliğine vurgu yapıldı.

Cihazın diğer özellikleri ise şu şekilde açıklandı:

‘’SNS DGG 101, ölçüm noktasında enerji var ise 220 V ile yok ise kendi içindeki AKÜ- İNVERTÖR sistemi yardımı ile çalışabilmektedir. Cihaz, çalışma sırasında Yüksek Gerilimi sadece darbe anında oluşturduğu için kablonun herhangi başka bir noktasında arızaya neden olmaz. Piyasadaki diğer ithal cihazlarda bu özellik bulunmamaktadır. İthal cihazlarla yapılan ölçümlerde, işlem sırasında Kablo Yüksek Gerilim altında kaldığından, başka bir zayıf noktasından yeni arızalar üretebilmektedir. Cihaz   40x50x95 cm. ebadında ve 45 kg. ağırlığa sahiptir. Normal binek arabalarının bagajında taşınabilmektedir. Özellikleri itibari ile tamamen piyasadaki cihazlardan farklı bir teknolojiye sahiptir. Cihaz kasası alüminyumdan imal edilmiş olup ‘’2 yıl ‘’garanti kapsamındadır.’’

ENERJİSAN SATIŞLARA BAŞLADI

‘’Yerli Yer Altı Kablo Arıza Tespit Cihazının’’ Türkiye distribütörü Enerjisan şirketi ise ‘’SNS DGG 101’’ cihazının tüm özelliklerinin yer aldığı www.enerji-san.com  adıyla web sitesi açtıklarını belirterek, enerji sektörünün talepleri doğrultusunda uygulamalı testlere ve satışlara başlandığını bildirdi.