1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Eaton Corp Berg Elektrik’le bayilik ilişkisini feshetti

Eaton Corp Berg Elektrik’le bayilik ilişkisini feshetti

ABD merkezli Eaton Corporation, Genel Müdürünün bir köpeği öldürmesiyle gündeme gelen Berg Elektrik ile bayilik ilişkisini sona erdirdiğini duyurdu. 

Eaton Corp Berg Elektrik’le bayilik ilişkisini feshetti

Enerji Günlüğü - ABD’li Eaton Corporation, Genel Müdürünün bir köpeği öldürmesiyle gündeme gelen Berg Elektrik ile bayilik ilişkisini sona erdirdiğini duyurdu. 

ABD’li Eaton Corporation şirketi, Türkiye’deki bayisi Berg Elektrik Ltd. Şti. ile devam eden bayilik ilişkisini, Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin’in komşusunun köpeğini tabancayla vurarak öldürmesi üzerine sonlandırdı. 

Şirketin Türkiye bayiliğini üstlenen Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin, eşini ısırdığı gerekçesiyle komşusunun köpeği Nero’yu tabancayla ateş ederek öldürmüştü. Olaydan sonra gözaltına alınan Erkin, ifadesini verdikten sonra serbest bırakıldı. 

Olayın sosyal medya platformlarına yansımasının ardından Alp Erkin’in daha önce de bir köpeği arabasıyla ezerek öldürdüğü ileri sürülmüş ve kendisine yönelik bir protesto kampanyası başlatılmıştı. 

Eaton Corporation, olayla ilgili olarak sosyal medya hesabından iki dilde açıklama yayınladı ve “Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin ile ilgili gelişen olayın farkındayız ve bu bayi ile olan iş ilişkimizi sonlandırma kararı almış bulunuyoruz” dedi.

screenshot-5.png

Bünyesinde çok sayıda şirket barındıran Eaton Corporation’ın, Türkiye’de de yatırımları bulunuyor. Şirket 2012’de Polimer Kauçuk’u; 2019’da ise Ulusoy Elektrik’in yüzde 82 hissesini satın almıştı. 

Önceki ve Sonraki Haberler