EVKK'nin görevleri Enerji Bakanlığı'na

Enerji Günlüğü - Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu’nun görev ve yetkileri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına geçti. Cumhurbaşkanlığı,...

EVKK'nin görevleri Enerji Bakanlığı'na

Enerji Günlüğü - Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu’nun görev ve yetkileri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına geçti. 

Cumhurbaşkanlığı, 02 Temmuz 2018 tarihli 703 Sayılı KHK ile kaldırılan ve aralarında Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu’nun (EVKK) da bulunduğu kurul, komisyon ve komitelerin ilgili mevzuat dolayısıyla üstlendikleri görev ve yetkilerin hangi kuruluşlarca üstlenileceğine dair bir genelge yayınladı.  

Bu görev ve yetkilerden politika belirlemekle ilgili olanlar, Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulu’na; icrai nitelikte olanlar ise çoğu bakanlık olmak üzere bazı kurum ve kuruluşlara tevdi edildi. 

Buna göre Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu’nun görev ve yetkileri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına tevdi edildi. 

 
Bu haber toplam 11887 defa okunmuştur

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, doğru imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.