Shell Türkiye’ye yeni İK Direktörü

Enerji Günlüğü - Shell Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Eda Güzeldemir Demiray atandı. Türkiye'de akaryakıt sektörü oyuncularından...

Shell Türkiye’ye yeni İK Direktörü

Enerji Günlüğü - Shell Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Eda Güzeldemir Demiray atandı. 

Türkiye'de akaryakıt sektörü oyuncularından Shell Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine yen bir isim getirildi. Bu görevi Shell Türkiye ekibine 2011 yılında katılan Eda Güzeldemir Demiray üstlendi. 

Eda Güzeldemir Demiray, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Endüstriyel Yönetim Psikolojisi üzerine yüksek lisans yaptı. Kariyerine 2008 yılında Nokia Siemens Networks şirketinde İnsan Kaynakları Danışmanı olarak başladı. Yaklaşık üç yıl bu şirkette İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve Türkiye ile Kazakistan İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini yürüten Güzeldemir, 2011 yılında İnsan Kaynakları Danışmanı, İK Politika ve Servisler Yöneticisi olarak Shell Türkiye ekibine katıldı. 

Mayıs 2015’te Global İş Değerlendirme görevine atanan Demiray, kısa dönemli uluslararası görevlendirme ile Hollanda’da çalıştı, daha sonra Türkiye’ye dönerek görevine devam etti.