Geothermal Expo ile jeotermal enerji yatırımları hız kazanacak

Geothermal Expo ile jeotermal enerji yatırımları hız kazanacak

Enerji Günlüğü - Yenilenebilir enerji kaynaklarından Jeotermal enerjinin gelişimini belirleyen teknoloji ve iş fırsatları Geothermal Expo'da değerlendirilecek.

JESDER’in (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği) katkılarıyla 12 – 14 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı (Geothermal Expo) düzenlenecek.

Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı (Geothermal Expo),Elektrik santralleri, sondajcılar, müşavirlik – mühendislik firmaları, İzolasyonlu boru üreticileri, otomasyon scada sistemleri, pompa vana imalatçıları, ölçüm cihazları, su kimyasalları, sektörle ilgili sivil toplum kuruluşları ve jeotermal kaynağa sahip belediyelere kadar birçok alanı kapsıyor.

Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek olan Konferansta; JESDER Başkanı Ufuk Şentürk Jeotermal Sektörüne değerlendirirken, Green Chemicals Ar-Ge Müdürü (Jeotermal,Maden&Arıtma) Can Ali Aydın “Jeotermal Sistemlerde Şartlandırma” konusunda sunum gerçekleştirecek. Günün diğer oturumlarında ise Egesim Mak. Yük. Müh. Çığır Diner “Jeotermal Binary Santrallerinde Sıcak Aylardaki Verim Kayıpları” Aydın İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale “Çevre ve İş Güvenliği”, Nalco Water - Dr. Logan Muller “Silika Engellenmesi ve Giderilmesi: Re-enjeksiyon Sistemlerinin Rejenerasyonu” konusundaki birikimlerini aktaracak. 

Ayrıca JESDER Jeoloji Yük. Müh. Hülya Kalender “Jeotermalde Çevresel Gerçekler”, Enther Enerji / Woman İn Geothermal’ den Umut Destegül Solaroğlu “Jeotermal Sektöründe İş Gücü Dağılımı”, Üsküdar Üniversitesi Öğr. Gör. A Sınıfı İSG Uzm. İnş. Müh. Turabi Karadağ ise “JES’lerde İSG Uygulamaları” hakkında bilgi verecek.

Sektör profesyonellerinin Türkiye’nin durumunu masaya yatıracağı Konferans, 12 Ocak Perşembe günü saat 11.30’da İstanbul Fuar Merkezi Efes Salonunda gerçekleşecek.

Jeotermal Fuarı ve Konferansı hakkında detaylı bilgi almak isteyenler http://demosfuar.com.tr/fair/2adresini ziyaret edebilecekler.