AB Temiz Enerji paketinde ilerliyor

Enerji Günlüğü - Avrupa Birliği Konseyi, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji hedefleri ile yönetim düzenlemesini onayladı. Avrupa Birliği Konseyi,...

AB Temiz Enerji paketinde ilerliyor

Enerji Günlüğü - Avrupa Birliği Konseyi, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji hedefleri ile yönetim düzenlemesini onayladı. 

Avrupa Birliği Konseyi, Avrupa Birliği’nin (AB) enerjisinin yüzde 32’sini yenilenebilir kaynaklardan elde etmesi ve 2030 yılına kadar yüzde 32,5’lik bir enerji verimliliği hedefine ulaşmasını onayladı.

Yeni hedefler, Avrupa Birliği Konseyi tarafından kabul edilen enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji üzerinde revize edilmiş bir direktif üzerine kabul edildi.

Konsey ayrıca, Enerji Birliğinin yönetimine ve iklim eylemine ilişkin çerçeveyi belirleyen bir yönetim düzenlemesini onaylayarak, Temiz Enerji paketinin parçası olan üç dosya için yasal prosedürdeki son aşamayı tamamladı.

 
Bu haber toplam 10305 defa okunmuştur

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, doğru imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.