1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD'de sondaj kule sayısı 3 adet düştü

ABD'de sondaj kule sayısı 3 adet düştü

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta 3 adet düştü.

ABD'de sondaj kule sayısı 3 adet düştü

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta 3 adet düştü.

Baker Hughes tarafından açıklanan verilere göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı 14 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla son bir haftada 3 adet düşüşle 244 oldu. Petrol ve doğalgaz kule sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 691 adet azaldı. 

Verilere göre, ABD'de petrol sondaj kule sayısı 4 adet düşüşle 172 adet olurken, doğalgaz sondaj kulesi sayısı 1 adet artışla 70 olarak açıklandı. ABD'de petrol ve doğalgaz ortak sondaj kule sayısı değişmeyerek 2 oldu. 

ABD'nin en büyük petrol üretim merkezi olan Teksas'ta kule sayısı 4 adet düşüşle 100 adet oldu. ABD'nin en büyük havzası olan Permian'da kule sayısı 5 adet düşüş gösterdi ve 117 olarak açıklandı. 

Sondaj kulelerinin 230 adedi karada, 1 adedi iç sularda, 13 adedi ise açık sularda yer aldı. ABD'de sondaj kulelerinin 207 adedi yatay(Herizontal), 24 adedi yönlü (Directional), 13 adedi dikey (Vertical) olarak açıklandı.

KANADA’DA SONDAJ KULE SAYISI 7 ADET ARTTI

Kanada'da sondaj kule sayısı 7 adet artışla 54 oldu. Kanada'da sondaj kule sayısı geçen yıl aynı döneme göre 4 adet arttı. Kanada'da petrol kule sayısı 6 adet artışla 19, doğalgaz kule sayısı 1 adet artışla 35 olarak gerçekleşti. 

Meksika Körfezinde sondaj kule sayısı 1 adet artışla 13 oldu. Kuzey Amerika'nın tamamında sondaj kule sayısı 4 adet artışla 298 adet seviyesine geldi. 

Önceki ve Sonraki Haberler