1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD'de sondaj kule sayısı 5 adet düştü

ABD'de sondaj kule sayısı 5 adet düştü

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta 5 adet düştü.

ABD'de sondaj kule sayısı 5 adet düştü

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta 5 adet düştü.

Baker Hughes tarafından internet sitesinde açıklanan verilere göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı 18 haftadır düşüş gösteriyor. 17 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla son bir haftada ülkedeki sondaj kule sayısı 5 adet düşüşle 253 oldu. Böylece sondaj kule sayısı iki ay önce gördüğü 80 yıllık tarihinin en düşük seviyesini üst üste onuncu haftada da revize etmiş oldu. Petrol ve doğalgaz kule sayısı geçen yılın aynı dönemine göre ise 701 adet azaldı. 

Verilere göre, ABD'de petrol sondaj kule sayısı 1 adet düşüşle 180 adet olurken, doğalgaz sondaj kulesi sayısı 4 adet düşüşle 71 olarak açıklandı. ABD'de petrol ve doğalgaz ortak sondaj kule sayısı değişmeyerek 2 oldu. 

ABD'nin en büyük petrol üretim merkezi olan Teksas'ta kule sayısı 3 adet düşüşle 104 adet oldu. ABD'nin en büyük havzası olan Permian'da kule sayısı 1 adet düşüşle 124 olarak açıklandı. 

Sondaj kulelerinin 241 adedi karada, 0 adedi iç sularda, 12 adedi ise açık sularda yer aldı. ABD'de sondaj kulelerinin 215 adedi yatay(Herizontal), 23 adedi yönlü (Directional), 15 adedi dikey (Vertical) olarak açıklandı. 

KANADA’DA SONDAJ KULE SAYISI 6 ADET ARTTI

Kanada'da sondaj kule sayısı 6 adet artışla 32 oldu. Kanada'da sondaj kule sayısı geçen yıl aynı döneme göre ise 86 adet azaldı. Kanada'da petrol kule sayısı değişmeyerek 6, doğalgaz kule sayısı 6 adet artışla 26 olarak gerçekleşti. 

Meksika Körfezinde sondaj kule sayısı değişmeyerek 12 oldu. Kuzey Amerika'nın tamamında sondaj kule sayısı 1 adet artışla 285 adet seviyesine geldi. 

Önceki ve Sonraki Haberler