1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD'nin sondaj kule sayısında büyük düşüş

ABD'nin sondaj kule sayısında büyük düşüş

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta bir önceki haftaya göre 64 adet azalırken, bir önceki yıla göre 361 adet azaldı.

ABD'nin sondaj kule sayısında büyük düşüş

Enerji Günlüğü - ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı geçen hafta bir önceki haftaya göre 64 adet azalırken, bir önceki yıla göre 361 adet azaldı.

Düşen petrol fiyatlarından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer alan ABD'de petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısında büyük düşüşler yaşanıyor. Baker Hughes tarafından internet sitesinde açıklanan verilere göre, ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğalgaz sondaj kule sayısı 3 Nisan 2020 itibarıyla son bir haftada 64 adet düşüşle 664 oldu. Petrol ve doğalgaz kule sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 361 adet azaldı. 

Verilere göre, ABD'de petrol sondaj kule sayısı 62 adet düşüşle 562 adet olurken, doğalgaz sondaj kulesi sayısı 2 adet düşüşle 100 oldu. Petrol ve doğalgaz ortak sondaj kule sayısı ise değişmeyerek 2 oldu. 

ABD'nin en büyük petrol üretim merkezi olan Teksas'ta kule sayısı 30 adet düşüşle 338 adet oldu. ABD'nin en büyük havzası olan Permian'da kule sayısı 31 adet düşüşle 351 olarak açıklandı. 

Sondaj kulelerinin 646 adedi karada, 0 adedi iç sularda, 18 adedi ise açık sularda yer aldı. 

KANADA’DA SONDAJ KULE SAYISI 13 ADET DÜŞTÜ

Kanada'da sondaj kule sayısı 13 adet düşüşle 41 oldu. Kanada'da sondaj kule sayısı geçen yıl aynı döneme göre de 27 adet azaldı. Kanada'da petrol kule sayısı 9 adet düşüşle 9, doğal gaz kule sayısı 4 adet düşüşle 32 olarak gerçekleşti. 

Meksika Körfezinde sondaj kule sayısı değişmeyerek 18 oldu. Kuzey Amerika'nın tamamında sondaj kule sayısı 77 adet düşüşle 705 adet seviyesine geldi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler