1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Ankara Yenimahalle pazar yeri çatılarına güneş panelleri yerleştirilecek

Ankara Yenimahalle pazar yeri çatılarına güneş panelleri yerleştirilecek

Ankara’nın Yenimahalle ilçesi sınırları içinde bulunan pazar yerlerinin üzerine güneş panelleri yerleştirilecek.

Ankara Yenimahalle pazar yeri çatılarına güneş panelleri yerleştirilecek

Enerji Günlüğü - Ankara’nın Yenimahalle ilçesi sınırları içinde bulunan pazar yerlerinin üzerine güneş panelleri yerleştirilecek.

Ankara Yenimahalle Belediyesi, Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesinin desteği ile Yenimahalle Belediyesi sınırları içinde yer alan pazar yerlerinin çatılarına “Güneş Panelleri” yerleştirecek.

EMO ÇALIŞMALARA DESTEK VERECEK

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle sınırları içinde bulunan pazar yerlerinin üzerine güneş panelleri konulması konusunda EMO Ankara Şubesi yöneticilerinden destek isterken, EMO Ankara Şubesi bu çalışmalara destek verecek.

Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Ali Yılmaz, Şube Sayman Üyesi Tufan Teziş , Şube Müdürü Neşe Akkoç’tan oluşan EMO Ankara Şubesi heyeti, 24 Eylül 2019 Salı günü Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret ederek, EMO Ankara Şubesi ile Yenimahalle Belediyesi arasında işbirliği konularını görüştüler.

EMO ve Yenimahalle Belediyesi arasında önümüzdeki süreçlerde gerçekleştirilebilecek ortak çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, EMO Ankara Şubesi tarafından Fethi Yaşar’a bir doküman sunuldu.

Yenimahalle Belediyesi sınırları içinde yer alan pazar yerleri çatılarına güneş enerjisi panelleri konulması çalışmasında EMO Ankara Şubesi’nden destek isteyen Fethi Yaşar benzer şekilde park ve bahçelerin aydınlatılması konusunda EMO’nun bilgi birikiminden ve çalışmalarından yararlanmak istediklerini söyledi.  Yaşar, Odalarla çalışmaya her zaman sıcak baktığını belirtirken, EMO Ankara Şubesi ile Yenimahalle Belediyesi’nde teknik konulardan sorumlu Başkan Yardımcısının katılımı ile çalışma grubu oluşturulacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler