Artı İletişim Ltd’in petrol arama talebi reddedildi

Enerji Günlüğü – Artı İletişim Ltd.’in Kırklareli ve Tekirdağ’da yer alan 24.011 hektarlık arazide petrol arama talebi reddedildi. Artı İletişim...

Artı İletişim Ltd’in petrol arama talebi reddedildi

Enerji Günlüğü – Artı İletişim Ltd.’in Kırklareli ve Tekirdağ’da yer alan 24.011 hektarlık arazide petrol arama talebi reddedildi. 

Artı İletişim Telekomünikasyon ve Dış Tic. Ltd. Şti., Kırklareli ve Tekirdağ illerinin sınırları içine yayılan 24.011 hektar genişliğindeki, F19-b1, b4 pafta numaralı arazide petrol arama ruhsatı almak üzere Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ne (MAPEG) başvurmuştu.

MAPEG, Artı İletişim Ltd.’in başvurusunu inceledikten sonra; 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun “Başvuru ve ruhsatlandırma usulü” başlıklı 7 maddesi ve Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği’nin “İnceleme ve değerlendirme” başlıklı 9 maddesi ile “Başvuruların sonuçlandırılması” başlıklı 10. maddesi gereğince talebin reddine karar verdi.

Bu haber toplam 1125 defa okunmuştur

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, doğru imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.