1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Başkent`te elektrik zirvesi

Başkent`te elektrik zirvesi

Enerji Günlüğü - Enerji Bakanı Taner Yıldız, enerji kesintisi konusunda bilgi almak için ilgili bürokratları topladı ve bilgi aldı. Dün Türkiye...

Başkent`te elektrik zirvesi

Enerji Günlüğü - Enerji Bakanı Taner Yıldız, enerji kesintisi konusunda bilgi almak için ilgili bürokratları topladı ve bilgi aldı. 

Dün Türkiye çapında yaşanan elektrik kesintilerinin neden ve nasıl ortaya çıktığını belirlemek amacıyla çalışmalar sürüyor.

Slovakya ziyaretini yarıda keserek Türkiye'ye dönen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, ilgili kuruluşların üst düzey yöneticileriyle bir toplantı yaptı.

Toplantı dün oluşturulan kriz masasının bulunduğu, Türkiye Elektrik İletim AŞ'ye (TEİAŞ) ait Gölbaşı'ndaki Milli Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü'nde yapıldı. Toplantıya, Bakanlık Müsteşarı Metin Kilci ve Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli ile TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır, TEDAŞ Genel Müdürü Mükremin Çepni, EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış ve TETAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Ayerden katıldı.

Bakan Taner Yıldız'a, şu ana kadar elde edilen sonuçları içeren bir sunum yapıldı. Başta TEİAŞ olmak üzere ilgili kuruluş yetkilileri, kesintinin hangi nedenle nasıl ortaya çıkıp yayıldığını ortaya çıkarmaya dönük çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler