1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. BOTAŞ`tan zararına doğalgaz satışına son

BOTAŞ`tan zararına doğalgaz satışına son

Enerji Günlüğü - Enerji Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin, son 12 yıldır ilk kez sattığı fiyatın altından doğalgaz alma imkanı yakaladığını söyledi.Enerji...

BOTAŞ`tan zararına doğalgaz satışına son

Enerji Günlüğü - Enerji Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin, son 12 yıldır ilk kez sattığı fiyatın altından doğalgaz alma imkanı yakaladığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, katıldığı bir televizyon programında gündemdeki konulara dair açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldız, elektrik ve doğalgaz fiyatlarıyla ilgili bir indirime gidilip gidilmeyeceğine ilişkin soruya "Biz şu anda doğalgazı 6 yıl önce 2008 Kasım ayındaki fiyatla satıyoruz. Biz bu indirimi daha önceden yapmışız demektir" dedi.

ZARARINA SATIŞ SONA EREBİLİR

Rusya'nın yaptığı yüzde 6 indirim hatırlatılan Yıldız, "Daha fazlası olsun istiyoruz, yakında açıklayacağız. Son 12 yılda ilk defa satılan fiyattan aşağı düşme imkanı var" şeklinde konuştu.

Türkiye'de BOTAŞ yıllardır ithal ettiği doğalgazı sübvansiyonlu fiyatlardan satıyor. Bu yüzden BOTAŞ sürekli zarar yazan bir kamu enerji kuruluşu konumunda.

AKARYAKIT DAHA DA DÜŞEBİLİR

Enerji Bakanı Taner Yıldız, akaryakıt fiyatlarına da değinirken araçların yakıt depolarının bir yıl öncesine göre 55 TL daha ucuza dolduğunu yineledi. Yıldız, "Vatandaşın giderinin azalması önemli. Umarım 2015'i daha düşük fiyatlarla geçiririz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler