1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Çin ve Rusya enerji işbirliğini derinleştirecek

Çin ve Rusya enerji işbirliğini derinleştirecek

Çin, Rusya ile enerji iş birliğini daha da geliştirmek için yeni alanlar ve içerikler oluşturulmasını ve petrol ve doğal gaz boru hatlarının inşasının hızlandırılmasını önerdi.

Çin ve Rusya enerji işbirliğini derinleştirecek

Enerji Günlüğü - Çin, Rusya ile enerji iş birliğini daha da geliştirmek için yeni alanlar ve içerikler oluşturulmasını ve petrol ve doğal gaz boru hatlarının inşasının hızlandırılmasını önerdi.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Başbakan Yardımcısı Han Zheng Çin-Rusya Enerji İşbirliği Komisyonu 18. Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, enerji işbirliğinin öteden beri ikili ilişkilerde en büyük önem taşıyan ve en çok sonuç veren alan olduğuna dikkat çekti. Rusya ile enerji işbirliğinin, iki ülke liderlerinin bizzat ilgi göstermesiyle Kovid-19 salgınının getirdiği olumsuz etkilerin üstesinden gelerek, iyi gelişme eğilimini sürdürdüğünü belirten Han, enerji ticaretinde yeni rekorlar yaşanırken, önemli işbirliği projelerinin de istikrarlı adımlarla ilerletildiğini ve yeni işbirliği alanlarının ortaya çıkarıldığını ifade etti. 

Han ikili enerji işbirliğinin derinleştirilmesi için şu önerileri sundu: 

-Nükleer enerji alanındaki işbirliğinin derinleştirilmesi, petrol ve doğal gaz boru hatlarının inşasının hızlandırılması. 

-Enerji iş birliğine ilişkin yeni alanlar ve içerikler oluşturulması. 

-Küresel enerji yönetişimi ve iklim değişikliğiyle mücadele konusundaki iş birliği ile koordinasyonun güçlendirilmesi. 

Önceki ve Sonraki Haberler