1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Danfoss, DAF Enerji`yi aldı

Danfoss, DAF Enerji`yi aldı

Enerji Günlüğü - Danfoss, son yıllarda özellikle ısı pay ölçer cihazlarıyla adını duyuran DAF Enerji'yi satın aldı.Danfoss ve DAF Enerji, bugün Danfoss'un,...

Danfoss, DAF Enerji`yi aldı

Enerji Günlüğü - Danfoss, son yıllarda özellikle ısı pay ölçer cihazlarıyla adını duyuran DAF Enerji'yi satın aldı.

Danfoss ve DAF Enerji, bugün Danfoss'un, Türkiye'de gelişen bir pazar olan daire istasyonu pazarının lideri DAF Enerji'yi satın alma anlaşmasını imzalandığını kamuya duyurdu. Daire istasyonu pazarında kilit oyuncu olan her iki şirketin birleşmesi, Danfoss'un Türkiye'de ana faaliyet alanı olan ısıtma işini güçlendirmesine ve ivme kazandırmasına yardımcı olacak.

Danfoss Isıtma Segmenti Başkanı Lars Tveen "DAF Enerji'nin satın alınması Danfoss açısından çok önemli bir yatırım. Bu sayede üretim tesislerine sahip olarak Türkiye pazarında konumumuzu güçlendireceğiz. Türkiye, Danfoss Grubu açısından güçlü büyüme potansiyeli ile önemli ve stratejik bir pazar. Türkiye binalarda enerji verimliliğini artırma yönünde önemli atılımlar gerçekleştirdi. DAF Enerji ile birlikte Türkiye'de daire istasyonu işinde müşterilerimizin menfaatine büyük gelişim potansiyeli görüyoruz" dedi.

DAF Enerji'nin kurucusu ve Genel Müdürü Mehmet Tayfun Başaran "Isıtma pazarında Danfoss’un tecrübesi ve yetkinlikleriyle işlerimizi daha da güçlendirme imkânı bizi heyecanlandırıyor. Danfoss bünyesine katılmak, DAF ürün ve hizmetlerini mevcut Danfoss çözümleri ve projeleriyle birleştirmek ve Türk pazarında bölgesel/merkezi enerjiyi tanıtmak yönünde eşsiz bir imkan sunuyor" diye konuştu.

Anlaşma şartlarına göre Danfoss, DAF Enerji hisselerinin %60'ını şimdi, kalanını ise önümüzdeki yıllarda satın alacak. Satın almanın 2018 yılının başında tamamlanması bekleniyor. Satın almanın avantajlarından tamamıyla yararlanabilmek için DAF Enerji yönetim ekibi, mevcut görevine devam edecek. Aynı şekilde DAF Enerji çalışanları da şirketteki görevlerine devam edecek.

2009 yılında kurulan DAF Enerji'nin 55 çalışanı var. Daire istasyonu pazarında faaliyet gösteren İstanbul merkezli DAF Enerji, son yıllarda adını özellikle ısı pay ölçerler cihazlarıyla duyurdu. 

...

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler