1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Davutoğlu: AB enerji faslını müzakerelere açmalı

Davutoğlu: AB enerji faslını müzakerelere açmalı

Enerji Günlüğü - Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB’ni bir yandan enerji faslını bloke ettiğini, diğer yandan da Türkiye’nin her şeyde Avrupa çıkarlarını...

Davutoğlu: AB enerji faslını müzakerelere açmalı

Enerji Günlüğü - Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB’ni bir yandan enerji faslını bloke ettiğini, diğer yandan da Türkiye’nin her şeyde Avrupa çıkarlarını gözetmesini beklediğini söyledi.

Davos’ta G-20 Dönem Başkanı Türkiye’nin verdiği akşam yemeğinde soruları cevaplayan Ahmet Davutoğlu, Rusya’nın Türk Akımı teklifini değerlendirdiklerini belirterek, “Türkiye’ye böyle bir teklifle gelirlerse biz de değerlendiririz. Kimse bu konuda Türkiye’yi eleştiremez. Madem Avrupa Birliği için alternatif enerji hatları o kadar önemliydi, Nabucco’yu desteklemeliydiler. Bugün hâlâ bu proje önemliyse, hemen yarın bizimle enerji faslını müzakerelere açmalılar. Bir yandan enerji faslını bloke ediyorlar, diğer yandan da her şeyde Avrupa çıkarlarını gözetmemizi bekliyorlar.” dedi.

Rusların Türkiye’ye yaptığı son teklifi memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Davutoğlu, Rusya’nın teklifine henüz kabul etmediklerini ama ‘hayır’ cevabı da vermediklerini vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler