1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Doğalgaz piyasası yetki belgesi uygulaması 2024’e kadar durduruldu

Doğalgaz piyasası yetki belgesi uygulaması 2024’e kadar durduruldu

Enerji Günlüğü – EPDK, doğalgaz piyasasında yetki belgesi uygulamasının 01 Ocak 2024’e kadar durdurulduğunu bildiren bir yönetmelik değişikliği...

Doğalgaz piyasası yetki belgesi uygulaması 2024’e kadar durduruldu

Enerji Günlüğü – EPDK, doğalgaz piyasasında yetki belgesi uygulamasının 01 Ocak 2024’e kadar durdurulduğunu bildiren bir yönetmelik değişikliği yaptı. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Doğalgaz Piyasası Sertifika Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile yetki belgesi ile ilgili uygulamanın, 01 Ocak 2024 tarihi itibarıyla tekrar başlayacağını bildirdi. 

Yönetmeliğin önceki halinde yetki belgesi ile ilgili uygulama 01 Ocak 2004 tarihi itibarıyla başlatılmıştı.

Yetki belgesi, resmi veya özel şirketlerin iç tesisat ve servis hatları sertifikası vermelerine izin veren ve Kurul tarafından yapılan yazılı yetkilendirmeyi, ifade ediyor. 

Böylece bu tarihten itibaren Kurul iç tesisat ve servis hatları sertifikası vermek üzere, resmi veya özel şirketlerin yetkilendirilmesi işlemini, 01 Ocak 2024 tarihine kadar durdurmuş oldu. Bugüne kadar yetki alan şirketler, sertifika vermeye devam edebilecekler. Yönetmeliğe göre yetki belgesi almaya hak kazanan veya yetki belgeleri yürürlükten kaldırılan şirketler Kurumun internet sayfasında ilan ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler