Dünya Enerji Görünümü 2018 Türkiye raporu sunulacak

Enerji Günlüğü - Dünya Enerji Görünümü 2018 Raporu’nun Türkiye tanıtım toplantısı 20 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.Sabancı Üniversitesi...

Dünya Enerji Görünümü 2018 Türkiye raporu sunulacak

Enerji Günlüğü - Dünya Enerji Görünümü 2018 Raporu’nun Türkiye tanıtım toplantısı 20 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Enerji Görünümü 2018 Raporu’nun (World Energy Outlook 2018) Türkiye tanıtım toplantısı 20 Aralık 2018 Perşembe günü Conrad Hotel Istanbul’da yapılacak. Raporun sunumu Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol tarafından gerçekleştirilecek.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Sabancı Üniversitesi IICEC Direktörü Prof. Carmine Difiglio’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantının onur konuğu ve konuşmacısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez olacak. TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik de toplantının açılışında bir konuşma yapacak. 

Dünya Enerji Görünümü 2018 Raporu’nun (World Energy Outlook 2018) tanıtılacağı toplantıya, üst düzey kamu temsilcileri ve uluslararası enerji sektörünün küresel lider kuruluşlarının yöneticileri ile önde gelen üniversitelerin, politika merkezlerinin ve düşünce kuruluşlarının temsilcileri katılacak. 

TÜRKİYE ELEKTRİK PİYASASI MASAYA YATIRILACAK

Toplantı kapsamında yapılacak “Türkiye Elektrik Piyasası: Gelecek Adımlar” konulu panelde ise sektörünün önde gelen isimleri, enerjinin geleceğini değerlendirerek, yeni çözümleri tartışmaya açacak. Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Dr. Fatih Birol’un moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürü Orhan Kaldırım, Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Mehmet Acarla, Engie Türkiye CEO’su Denis Lohest, Schneider Electric, Türkiye, İran ve Orta Asya Başkanı Bora Tuncer ile Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler panelist olarak yer alacak.

Önceki ve Sonraki Haberler