1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Enercon YEKA RES 2 Balıkesir Bölgesi’ni de kazandı

Enercon YEKA RES 2 Balıkesir Bölgesi’ni de kazandı

YEKA RES-2 ihalelerinin 250 MW’lik Balıkesir Bölgesi kısmını kWh başına 3.53 cent ile en düşük teklifi veren Enercon kazandı.

Enercon YEKA RES 2 Balıkesir Bölgesi’ni de kazandı

Enerji Günlüğü - YEKA RES-2 ihalelerinin 250 MW’lik Balıkesir Bölgesi kısmını kWh başına 3.53 cent ile en düşük teklifi veren Enercon kazandı.

YEKA RES-2 ihalelerinin 250 MW’lik Muğla bölgesini kazanan Enercon aynı kapasitedeki Balıkesir Bölgesi’ni de kazandı. Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) tarafından açılan rüzgar enerji santrali kapasite tahsis ihaleleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın komisyon başkanlığında başladı. Dört bölgede kurulacak 1000 MW’lık rüzgar santralleri için YEKA RES-2 ihalelerinin 250 MW’lik Balıkesir Bölgesi kısmı için düzenlenen ihalenin kazananı kilovatsaat (kWh) başına 3.53 cent ile en düşük teklifi veren Enercon Rüzgar Enerji Santrali Kurulum Hizmetleri Ltd.Şti. oldu.

Balıkesir Bölgesi için ihaleye toplam sekiz şirket katıldı. İhalede Enercon Rüzgar Enerji Santrali Kurulum Hizmetleri Ltd.Şti., Enerjisa Üretim Santralleri AŞ., Eze İnşaat A.Ş., İklim Elektrik Yatırım, Sanayi ve Ticaret AŞ., Beyçelik Elewan Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., RES Anatolia Holding A.Ş., B. Ergünler Yol Yapı İnşaat, Taahhüt, Madencilik, Nakliyecilik, Sanayi Ticaret A.Ş. ve Çinili RES Enerji Üretim Sanayi Tic. A.Ş. yarıştı. 

Enerji Günlüğü 

 

Önceki ve Sonraki Haberler