1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. EPDK elektrik piyasasında iki yönetmelik taslağını görüşe açtı

EPDK elektrik piyasasında iki yönetmelik taslağını görüşe açtı

EPDK, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Belgesi Yönetmelik Taslağı ile YEKDEM yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına ilişkin taslağı görüşe açtı. 

EPDK elektrik piyasasında iki yönetmelik taslağını görüşe açtı

Enerji Günlüğü - EPDK, Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Belgesi Yönetmelik Taslağı ile Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağını görüşe açtı. 

Elektrik piyasasındaki gelişmeler çerçevesinde Elektrik Piyasasında Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Belgesi Yönetmeliğinin yayımlanması ve Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapılması ihtiyacı doğdu. Bu çerçevede Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasasında Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Belgesi Yönetmelik Taslağı ile Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı’nı görüşe açtı. 

Taslak Yönetmelik 28/07/2020 günü mesai bitimine kadar kamuoyunun görüş ve değerlendirmelerine açık tutulacak. Yönetmelik taslaklarına Kurum'un internet sayfasından erişilebilecek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler