1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. Eskişehir’de jeotermal kaynak aranacak

Eskişehir’de jeotermal kaynak aranacak

Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde seracılık, otel, tarım, ısınma ve enerji amaçları için kullanılmak üzere tek bir noktada jeotermal kaynak aranacak. 

Eskişehir’de jeotermal kaynak aranacak

Enerji Günlüğü - Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde seracılık, otel, tarım, ısınma ve enerji amaçları için kullanılmak üzere tek bir noktada jeotermal kaynak aranacak. 

Eskişehir ili, Günyüzü ilçesi, Çakmak Mahallesi sınırlarında bulunan ve J27c2 paftada yer alan AR.2018-03 ruhsat numaralı toplam 530 hektarlık jeotermal kaynak ruhsat alanının, 5530 m2`lik kısmı içinde Burhan Çınar tarafından jeotermal kaynak arama sondaj çalışması yapılması planlanıyor. 

Jeotermal kaynak arama sondaj çalışmasının yaklaşık olarak iki aylık sürede tamamlanacağı düşünülmektedir. Arama çalışmalarının sona ermesi ile jeotermal kaynağa ulaşılarak olumlu sonuç alınırsa kuyu ağzı vana kullanılarak kapatılıp kontrol altına alınacak. Çıkacak olan su proje sahibi tarafından seracılık, otel, tarım, ısınma ve enerji vb. amaçlar için kullanılacak. Çıkacak olan suyun hangi amaçlar için kullanılacağında çıkan suyun sıcaklık değeri belirleyici etken olacak. Sondaj çalıĢmaları sonucunda kaynağa ulaşılamazsa kuyu ağzı betonlanarak kapatılacak ve çalışma alanı ilk haline yakın şekilde düzenlemeler yapılarak terkedilecek. 

Enerji Günlüğü 

Önceki ve Sonraki Haberler