1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Fransız EDF’den dev güneş hamlesi

Fransız EDF’den dev güneş hamlesi

Enerji Günlüğü - Fransız enerji şirketi EDF, 2035 yılına kadar Fransa'da toplam 30 GW kurulu güç kapasiteli güneş enerjisi santralleri kuracak.EDF Group'un...

Fransız EDF’den dev güneş hamlesi

Enerji Günlüğü - Fransız enerji şirketi EDF, 2035 yılına kadar Fransa'da toplam 30 GW kurulu güç kapasiteli güneş enerjisi santralleri kuracak.

EDF Group'un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Jean-Bernard Lévy, EDF Güneş Enerjisi Planı'nı başlattığını açıkladı. Plan kapsamında 2020-2035 yılları arasında EDF Grubu, bağlı kuruluşu EDF Energies Nouvelles aracılığıyla Fransa'da toplam 30 GW kurulu güç kapasiteli güneş enerjisi santralleri inşa etmeyi düşünüyor.

Fransa'nın mevcut güneş enerjisi kapasitesinin dört katından fazla olan bu kapasitenin inşaasının Fransa'da on binlerce iş yaratması bekleniyor.

Böylesi bir kapasitenin EDF'nin güneş enerjisi kapasitesinin geliştirilmesinde gerçek bir dönüm noktasına işaret ettiğini belirten Lévy, EDF’nin yenilenebilir enerjide önümüzdeki on beş yıl için yeni bir yol haritasına sahip olduğunu kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler