1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. GE Bergama’daki fabrikasında rüzgar istihdamını arttıracak

GE Bergama’daki fabrikasında rüzgar istihdamını arttıracak

GE Yenilenebilir Enerji, Türkiye'deki rüzgâr türbin kanadı fabrikası için 300 kişiyi işe alacak.

GE Bergama’daki fabrikasında rüzgar istihdamını arttıracak

Enerji Günlüğü - GE Yenilenebilir Enerji, Türkiye'deki rüzgâr türbin kanadı fabrikası için 300 kişiyi işe alacak.

GE Yenilenebilir Enerji bünyesinde yer alan LM Wind Power, bugün Bergama, Türkiye'deki rüzgâr türbin kanadı üretim tesisinde istihdam etmek üzere ilave 300 çalışanı daha işe almayı planladığını duyurdu. LM Wind Power, iş gücünün artırılmasıyla, Avrupa ve Asya dâhil, dünya çapındaki pazarlara türbin kanadı ihraç ederek artan küresel rüzgâr enerjisi talebine cevap verecek.

Türkiye’de Bergama’da yer alan fabrika, bugün 450 kişiye istihdam sağlıyor ve 2020 yılında çalışan sayısı 700’ün üzerine çıkaracak.

EĞİTİM İLE KALİTE ARTTIRILACAK

İş için açılan pozisyonlar, tüm profillerde, bilgi birikimi ve deneyim seviyesine açık. Her yeni çalışan LM Wind Power’ın ‘Mükemmellik Merkezi’ eğitim programında rüzgâr türbini kanadı konusunda eğitim görecek, ürünlerin kalitesini ve böylece son kullanıcı memnuniyetini artırmayı sürekli hale getiren altı haftalık teorik ve pratik eğitim programına katılacak.

ÇALIŞANLARIN %26’SI KADIN

Temmuz 2017’de açılan Bergama tesisi LM Wind Power’ın dünya çapındaki 15’inci ve GE Yenilenebilir Enerji bünyesine geçtikten sonra ise ilk açılan tesisi oldu. Bugün, yüzde 26’sı kadın olmak üzere tesiste 450 çalışan bulunuyor.

Bugün aynı zamanda tesiste yeni bir binanın inşaatına da başlandı. Bu tesis, özellikle kanat kalıplama sonrası olmak üzere, tesisin üretim kapasitesini arttıracak. İnşaatın 2019 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler