1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Göngele HES ÇED raporu halkın görüşüne açıldı

Göngele HES ÇED raporu halkın görüşüne açıldı

Enerji Günlüğü - Umas Elektrik tarafından Antalya'da yapılması planlanan Göngele Regülatörü ve HES projesiyle ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki...

Göngele HES ÇED raporu halkın görüşüne açıldı

Enerji Günlüğü - Umas Elektrik tarafından Antalya'da yapılması planlanan Göngele Regülatörü ve HES projesiyle ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu halkın görüşüne açıldı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada, Antalya ili Alanya ilçesinde Umas Elektrik Enerji Üretim Dağıtım Pazarlama Sanayii Ticaret Ltd. Şti. tarafından yapılması planlanan Göngele Regülatörü ve HES projesi ile ilgili olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporunun halkın görüşüne açıldığı belirtildi.

Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açıldı. Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınacak. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilecek.

Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açılmış olup, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde ANTALYA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvurulabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler