1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Güneş santrallerinin sigorta kapsamı genişliyor

Güneş santrallerinin sigorta kapsamı genişliyor

Güneş enerjisi santrallerinde güç aşımı, şebeke güç kesintileri, dağıtım şirketi iflası gibi riskler sigorta kapsamına alınıyor.

Güneş santrallerinin sigorta kapsamı genişliyor

Enerji Günlüğü - Güneş enerjisi santrallerinde güç aşımı, şebeke güç kesintileri, dağıtım şirketi iflası gibi riskler sigorta kapsamına alınıyor.

Kotra Sigorta, artık GES'ler için Güç Aşımına (Demant Sorunu), Şebeke Güç Kesintilerine, Dağıtım Şirketi İflası gibi sorunların neticesinde yapılacak masraflara ve güneşlenme eksikliklerine teminat sağlandığı duyurdu. 

GÜNEŞ YATIRIMCISININ SORUNLARI DAHA NET BELİRLENDİ

Kotra Sigorta Genel Müdürü Osman TÜKEN, uzun süredir sürdürdükleri ürün geliştirme çalışmaları sonunda Güneş enerjisi yatırımcılarını finansal baskı altına alan bu risklere karşı koruma sağladıklarını ifade etti. Müşterilerinden gelen geri bildirimler doğrultusunda sigortalanabilir riskleri daha kolay belirleyebilmek için Kotra Sigorta bünyesine Enerji Sistemleri Mühendisi istihdam ettiklerini ve bu sayede yatırımcıların sorunlarını daha net belirleyebildiklerini bildirdi. Aynı zamanda bu gelişme sonrası müşterilerinin yaşadıkları hasarlar için kendilerine daha teknik hizmet sunabildiklerini de kaydeden Tüken, GES Yatırımcılarının mevcut santral sigorta poliçelerine bu kazanımları eklediklerini belirtti. 

Tüken, son derece rekabetçi fiyatlar ile sundukları sigorta ürünleri içerisinde alınacak bu yeni sigorta teminatlarının, yatırımcılara ek bir külfet getirmediğinin altını çizerek, finans kuruluşlarına karşı yatırımcıların elini güçlendirdiklerini kaydetti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler