1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Humanis, enerjisini güneşten karşılayacak

Humanis, enerjisini güneşten karşılayacak

Humanis, 2030 yılına kadar karbon emisyonu azaltma hedefi kapsamında Çerkezköy’de bulunan tesis arazisi içinde kuracağı güneş enerjisi santralini Mayıs ayında devreye almayı planlıyor.

Humanis, enerjisini güneşten karşılayacak

Enerji Günlüğü - İlaç ve sağlık şirketi Humanis, 2023 yılında çatı alanlarına kurduğu güneş enerji santrallerinin yanı sıra, tesis sınırlarında yer alan arazide kurduğu güneş enerji santrallerini yılın ilk yarısında devreye alacak. 

"Herkes için sürdürülebilir sağlık" anlayışıyla mevcut kaynaklarını toplum, çevre ve şirketleri için en verimli şekilde kullanmayı hedefleyen Humanis, sürdürülebilir kalkınmanın temellerinden biri olan "Erişilebilir ve Temiz Enerji"yi öncelikleri arasında belirledi.

Saya Grup şirketlerinden Humanis, çatı alanlarına kurduğu güneş enerji santrallerinin yanı sıra, tesis sınırlarında yer alan arazide de Güneş Enerji Santralleri (GES) kuruyor. Humanis, bu güneş enerji santrallerini Mayıs ayı içerisinde devreye almayı planlıyor. Bu adım, şirketin yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanımını hızla artırarak 2030 yılına kadar karbon emisyonu azaltma hedefinin bir parçası. 

Konuyla ilgili, “Biz sürdürülebilir sağlığın sadece bir sorumluluk değil, aynı zamanda topluma ve çevreye olumlu bir etki yaratma fırsatı olduğuna inanıyoruz" diyen Humanis Teknik Operasyonlar Genel Müdürü Fatih Elay, "Yenilikçi güneş enerjisi girişimlerimiz ve sürdürülebilirliğe olan sarsılmaz bağlılığımızla insana ve doğaya önem vermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.