1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. İngiltere yerli enerji sektörünü geliştirecek

İngiltere yerli enerji sektörünü geliştirecek

Enerji Günlüğü - İngiltere yerli enerji sektörünü geliştirmek için kurduğu Petrol ve Gaz Kurumu'nun (OGA) finansmanı için alacağı vergi düzenlemesini...

İngiltere yerli enerji sektörünü geliştirecek

Enerji Günlüğü - İngiltere yerli enerji sektörünü geliştirmek için kurduğu Petrol ve Gaz Kurumu'nun (OGA) finansmanı için alacağı vergi düzenlemesini görüşe açtı.

İngiltere hükümeti yerel petrol ve doğalgaz üretimini desteklemek için yeni kurulan Petrol ve Gaz Kurumu'nun (OGA) finansmanı için gerekli olan vergi düzenlemesini dört haftalığına görüşe açtı.

İngiltere Devlet Bakanı Edward Davey, dün yaptığı açıklamada, OGA'nın kurulması ve güçlendirilmesi için büyük bir adım attıklarını belirterek, OGA'nın sektöre uygulanacak yeni vergiler ve genişletilmiş ücretler ile finanse edileceğini söyledi.

Hükümetin her yıl 3 milyon sterlin dağıtacağını ifade eden Davey, OGA'nın vergi toplamaya bu yılın Ekim ayında başlamasını beklediklerini ifade etti.

2015 Bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada İngiltere Başbakanı George Osborne petrol ve gaz sanayiine 1.3 milyar sterlin destek sağlama sözü vermişti.

Önceki ve Sonraki Haberler