1. HABERLER

  2. PETROL

  3. İran, petrol taşımacılığını masaya yatıracak

İran, petrol taşımacılığını masaya yatıracak

Enerji Günlüğü -  İran, Mayıs ayında Orta Doğu’da petrol, demiryolu ve liman sektörlerini bir araya getirecek. 15 - 16 Mayıs 2016 tarihleri...

İran, petrol taşımacılığını masaya yatıracak

Enerji Günlüğü -  İran, Mayıs ayında Orta Doğu’da petrol, demiryolu ve liman sektörlerini bir araya getirecek. 

15 - 16 Mayıs 2016 tarihleri arasında Tahran’da düzenlenecek olan 1. Uluslararası Petrol, Demiryolları ve Limanlar Konferansı, Orta Doğu’da petrol, demiryolu ve liman sektörlerini bir araya getirerek, yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratacak.

Konferans ile katılımcılar; ambargoların kaldırılması sonrası tüm dünyanın hedef pazarı arasında yer alan İran ve bölge ülkelerinde yeni satınalma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları bulabilecek.

KONFERANS KATILIMCILARI

1. Uluslararası Petrol, Demiryolları ve Limanlar Konferansı’nın konuşmacıları arasında İran’dan bakanlar ve kamu yetkililerinin yanı sıra; 5 kıtadan 95 ülkede 240 üyesi ile demiryolları sektörünü temsil eden Uluslararası Demiryolları Birliği - UIC’den katılımcılar yer alacak. Uluslararası kuruluşların üst düzey temsilcileri, pazar geliştirme direktörleri, petrol, doğalgaz ve enerji firmalarının nakliyat ve lojistik direktörleri, Orta Doğu, Orta Asya ve Avrupa’dan demiryolu nakliyat operatörleri, tank vagon filosu yöneticileri, petrol tankı üretici firma temsilcileri, liman otoritelerinden ve terminal operatörlerinden temsilciler, güvenlik yöneticileri ve petrol sahası firmalarının temsilcileri konferansta yerlerini alacaklar.

KONFERANS ANA BAŞLIKLARI

2 gün boyunca sürecek olan konferansın ana başlıkları arasında; petrol ve doğalgaz ürünlerine yönelik multi-modal nakliyat sistemleri, demiryolu taşımacılığı için hangi pazarların potansiyel arz ettiği, demiryolu ve petrol nakliyatının gelişimine yönelik perspektifler, gelişmekte olan uluslararası ve kıtalararası demiryolu taşımacılığı koridorlarının petrol ve doğalgaz nakliyatı için sunduğu fırsatlar, önde gelen petrol/taşımacılık firmaları, limanlar ve demiryolu operatörlerini birbirine bağlayan başarılı ortaklıklar yer alıyor.

Ayrıca konferansta işlenecek olan; demiryolu ile uluslararası petrol taşımacılığı ve tehlikeli madde taşımacılığına yönelik hukuki çerçeve – birlikte işlerlik ve güvenlik standartları, petrol ve doğal gaz taşımacılığına yönelik olarak demiryolu araçlarının optimizasyonu, dijitalizasyonun etkisi, akıllı trenler – ulaştırma zinciri, müşteri hizmetleri, filo yönetimi ve güvenliğin optimize edilmesi gibi konular da dikkat çekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler