1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Kanat Emiroğlu, Global Enerji yönetim kuruluna atandı

Kanat Emiroğlu, Global Enerji yönetim kuruluna atandı

Enerji Günlüğü - Kanat Emiroğlu Global Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.Global Yatırım Holding tarafından yapılan açıklamada Kanat...

Kanat Emiroğlu, Global Enerji yönetim kuruluna atandı

Enerji Günlüğü - Kanat Emiroğlu Global Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.Global Yatırım Holding tarafından yapılan açıklamada Kanat Emiroğlu GYH’nin enerji ve madencilik alanındaki tüm faaliyetlerini yürüten ve şirketin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Global Enerji’de Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstleneceğini belirtildi. Emiroğlu, son 10 yıldır görev yaptığı Centricaplc’de sürdürmüş olduğu British Gas Business Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılarak Global Enerji bünyesine katıldı.

Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, yaptığı açıklamada, “Enerji Grubumuz, organizasyona yüksek bilgi birikimi, enerji alanında uzmanlık, büyük ölçekli enerji işletmelerinde hatırı sayılır bir itibar ve hisse değeri yaratma konusunda çok iyi bir geçmişe sahip olan Emiroğlu’nu atamaktan büyük mutluluk duymaktadır” ifadelerine yer verdi. Kanat Emiroğlu ise  “Madencilik, enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz, yenilenebilir enerji ve enerjihizmetleri konusunda gelecek vaat eden bir enerji portföyü bulunan Global Yatırım Holding’in dinamik organizasyonuna katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dünyanın en rekabetçi enerji piyasalarından biri olan İngiltere’den, Türkiye'nin hızla yükselen enerji sektörüne yeni deneyimler ve bağlantılar getirebilmeyi umuyorum. Bütün ekibimle birlikte Global Enerji’nin Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunarak ve GYH hissedarlarına değer yaratarak büyümesi için çalışacağız” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler