1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Kazakistan 2015 Enerji Fuarı gerçekleştirildi

Kazakistan 2015 Enerji Fuarı gerçekleştirildi

Enerji Günlüğü - Kazakistan'ın Almatı şehrinde düzenlenen Kazakistan 2015 Enerji Fuarı'nda son teknoloji ürünleri tanıtıldı.Enerji sektöründe Orta...

Kazakistan 2015 Enerji Fuarı gerçekleştirildi

Enerji Günlüğü - Kazakistan'ın Almatı şehrinde düzenlenen Kazakistan 2015 Enerji Fuarı'nda son teknoloji ürünleri tanıtıldı.

Enerji sektöründe Orta Asya'nın en büyük ve en önemli fuar organizasyonu olarak bilinen ve Kazakistan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kazakistan Elektrik Enerjisi Derneği ve Kazakistan Enerji Uzmanları ve Mühendisleri Birliği tarafından organize edilen Kazakistan 2015 Enerji Fuarı, Kazakistan'ın Almatı şehrinde düzenlendi.

Her yıl enerji ekipmanı ve hizmet sektöründe dünya çapındaki üreticilerin ve tedarikçilerin önde gelen firmalarının katıldığı fuarda, katılımcı firmalar enerji alanında son ürünlerini tanıtma fırsatı buldu.

Ata Kent Fuar merkezinde açılan sergiye Kazakistan'ın yanı sıra Rusya, Çin, Almanya, İran ve Çek Cumhuriyeti?nden 150'den fazla şirket katılırken, elektrik enerjisinin iletimi ve dağıtımı, atom enerjisi, sanayi tipi enerji, enerji etkinliği ve enerji tasarrufu teknolojileri başta olmak üzere 100'e yakın alanda ürün tanıtıldı.

Son dönemlerde yabancı şirketlerin Kazakistan'ın enerji sektörüne, yoğun bir ilgi gördüğünü belirten uzmanlar, yabancı yatırımcılar için organize edilen bu fuarın gerek yerli gerekse de yabancı şirketler için yeni ufuklar açması bakımından son derece önemli olduğunu ifade ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler