1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Konsantre solar thermal teknolojilerdeki gelişmeler umut verici

Konsantre solar thermal teknolojilerdeki gelişmeler umut verici

Enerji Günlüğü (SolarTR2016) - Konsantre solar termal teknolojilerin diğer enerji kaynaklarıyla hibrit kullanıma uygun olduğu ve depolanabildiği ifade edildi.Solar...

Konsantre solar thermal teknolojilerdeki gelişmeler umut verici

Enerji Günlüğü (SolarTR2016) - Konsantre solar termal teknolojilerin diğer enerji kaynaklarıyla hibrit kullanıma uygun olduğu ve depolanabildiği ifade edildi.

Solar TR2016’nın üçüncü gününde konuşan Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) sektör uzmanları ve araştırmacıları biraraya getirdiği network ağı SolarPaces’den Dr. George Karagiannakis, konuşmasında konsantre solar thermal teknolojilerdeki gelişmelerden bahsetti. Konsantre solar termal teknolojilerin diğer enerji kaynaklarıyla hibrit kullanıma uygun olduğunu ve depolanabildiğini belirten Karagiannakis, bu durumun üretilen enerjiyi daha ekonomik hale getirdiğini söyledi. 

SOLARPACES GENİŞLEME POTANSİYELİNE SAHİP

Asıl olarak katılımcıları Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) bünyesindeki SolarPACES ile ilgili bilgilendirmek istediğini anlatan Karagiannakis, kurumun vizyonunu  dünya genelinde sürdürülebilir ve temiz enerjinin dağıtımı için solar teknolojilere odaklanma konusunda kayda değer bir katkı sağlamak olarak açıkladı. Bunu bağımsız uzmanları uluslararası bir ağ üzerinden bir araya getirerek yapmayı hedefliyorlar. SolarPACES’in dünya çapında 20 üyesi bulunuyor. Türkiye’nin üye olmadığı bu kuruluşun potansiyel yeni üyeleri arasında ise Şili, Namibiya, Portekiz ve Japonya yer alıyor.   

 

Önceki ve Sonraki Haberler