1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. BİYOKÜTLE

  4. Moskova’nın çöpten enerji santralini Yenigün kuracak

Moskova’nın çöpten enerji santralini Yenigün kuracak

Rusya’nın başkenti Moskova’nın çöpünü enerjiye çevirecek santrallerden ilkini Türkiye’nin köklü uluslararası müteahhitlik şirketlerinden Yenigün inşa edecek. 

Moskova’nın çöpten enerji santralini Yenigün kuracak

Enerji Günlüğü - Rusya’nın başkenti Moskova’nın çöpünü enerjiye çevirecek santrallerden ilkini Türkiye’nin köklü uluslararası müteahhitlik şirketlerinden Yenigün inşa edecek. 

ENR-Dünyanın En Büyük Uluslararası 250 Müteahhidi listesinde yer alan Yenigün, Rusya’nın önde gelen şirketlerinden Alternative Generating Company-1 (AGC-1) ile Moskova için planlanan Atıktan Enerji Üretim Tesisi’ni inşa etmek üzere anlaştı. Yenigün İnşaat CEO’su Fikret Yenigün, kuracakları tesisin Moskova bölgesinde önümüzdeki dört yılda inşa edilecek dört tesisten biri olacağını söyledi. Yenigün, “Kurulacak tesisler 5 milyon insanın yarattığı yıllık yaklaşık 700 bin ton atığı işleyecek ve 75 MW elektrik üretecek. Bölgede yaşayan yaklaşık 1,5 milyon kişinin elektrik ihtiyacı bu tesislerden sağlanacak” dedi.  

Yenigün’ün önümüzdeki günlerde başlayacağı ve projenin ilk aşaması olan katı yakıt deposu inşaatı 2022 yılında tamamlanacak. 

Türkiye’nin en köklü uluslararası müteahhitlerinden biri olan Yenigün, 1973 yılında kuruldu. Taahhüt işlerinin yanı sıra gayrimenkul geliştirme, enerji, turizm ve otel işletmeciliği gibi farklı alanlarda küresel ölçekte projeler yürüten Yenigün İnşaat, üst yapı projelerinde bir taraftan toplu konut, lüks konut, ticari / kurumsal binalar, oteller ve turizm tesisleri inşa ederken,  birçok ulaşım, kentsel altyapı, endüstriyel yapılar ve enerji projelerine de imza atıyor. Yenigün, Türkiye dışında başta Rusya olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde havaalanları, otoyollar, metro ve raylı sistemler, boru hatları, arıtma tesisleri, hidroelektrik santralleri, üretim tesisleri ve petrokimya kompleksleri inşa etti. 

Önceki ve Sonraki Haberler