1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Naturelgaz 6 istasyon birden açtı

Naturelgaz 6 istasyon birden açtı

Enerji Günlüğü - Naturelgaz ‘ucuz fiyat garantisi’ ile aynı anda 6 doğalgaz istasyonunu hizmete açtı.Global Yatırım Holding bünyesinde enerji sektöründe...

Naturelgaz 6 istasyon birden açtı

Enerji Günlüğü - Naturelgaz ‘ucuz fiyat garantisi’ ile aynı anda 6 doğalgaz istasyonunu hizmete açtı.

Global Yatırım Holding bünyesinde enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren Naturelgaz, Kayseri,Afyon,Konya, Antalya, Osmaniye ve Çorlu’da çevreci ve ekonomik sıkıştırılmış doğal gaz istasyonları açtı.

Ülkemizde doğal gaz; boru hattı ile ulaşmadığı bölgelere, sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ve likid doğal gaz (LNG) olarak ulaştırılıyor. Ekonomik olarak diğer enerji kaynaklarına göre çok daha avantajlı olan ve çevreci özellikleriyle de ön plana çıkan sıkıştırılmış doğal gaz; sanayi, tarım, turizm gibi enerji ihtiyacının olduğu her alanda ve ulaştırma sektöründe dizel ile beraber kullanılıyor. CNG pazarında Türkiye lideri konumunda olan ve Global Yatırım Holding bünyesinde enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren Naturelgaz, 6 ayrı kentte eş zamanlı olarak, sıkıştırılmış doğal gaz dolumu yapabilecek istasyonlarının açılışını gerçekleştirdi.

Kayseri’de gerçekleştirilen açılış törenine; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katıldı. Açılış töreninde konuşan Yıldız,doğal gazın kullanım alanlarının yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. “ Bu sadece bir istasyon açılışı değil. Bir değişimin ve dönüşümün de öncülüğünü yapıyoruz” diye konuşan Yıldız, Naturelgaz’a dönüşümdeki katkısı nedeniyle teşekkür ederek tüm açılışlarına Bakanlık olarak destek vereceklerini söyledi.

NATURELGAZ 500 TAKSİYİ DÖNÜŞTÜRECEK

Bakan Yıldız, Naturelgaz firmasından, doğal gazın boru hattıyla ulaşmadığı tüm iller için çalışma yapmasını istedi. Kayseri’deki araçların CNG dönüşümü için de destek isteyen Yıldız; Naturelgaz yetkililerinden 190 belediye otobüsü ve ilk gelecek 500 taksinin dönüşümü için de söz aldı.

UCUZ FİYAT GARANTİSİ

Törende konuşan Naturelgaz CEO’su Aksel Goldenberg, Naturelgaz olarak CNG sektörüne yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi. “Dolum tesislerimiz, hızla artan bayi yapımız ile 150 milyon metreküplük satış potansiyeline ulaştık ve lider konuma geçtik” diye konuşan Goldenberg, pazarın büyüklüğünün yıllık 2 milyar lira civarında olduğunu belirtti. Goldenberg, doğal gazın boru hattı ile ulaşmadığı her noktaya gideceklerini söyleyerek, “Doğal gazın Türkiye’de boru hattı ile ulaşmadığı her noktada ve enerji kaynağı olarak kullanıldığı her alanda;en ucuz fiyat garantisiyle hizmet vermeye hazırız” dedi.

Rekabetçi yapısıyla dikkat çeken Kayseri’de, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile doğal gazın ulaşmadığı hiçbir bölge bırakmayacaklarına dikkat çeken Goldenberg, “Rekabetçi ve çevreci enerjiyi Kayseri ve ülkemizin diğer bölgelerine ulaştıracağız. Bu bağlamda kentlerin yeşil ve çevreci hedeflerine destek vermiş olmaktan da memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK İÇİN BÜYÜK AVANTAJ

Sıkıştırılmış doğal gaz, son yıllarda ulaştırma ve lojistik sektörlerinde de ön plana çıkıyor. Özellikle büyük filolara sahip özel ve kamu kuruluşları, orta ve ağır sınıf araçlarını, LPG ve dizelden daha avantajlı olan ve dizel ile beraber de çalışan CNG’li araçlara dönüştürmeye başladı. CNG, bu alanda da fiyat avantajıyla dikkat çekiyor.