1. HABERLER

  2. PETROL

  3. OPET Mersin Depolama Tesisi’nin tarifesi değişti

OPET Mersin Depolama Tesisi’nin tarifesi değişti

Enerji Günlüğü – EPDK, OPET’e ait Mersin’de bulunan depolama tesisine ilişkin tarifeyi yeniledi.Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), OPET Petrolcülük...

OPET Mersin Depolama Tesisi’nin tarifesi değişti

Enerji Günlüğü – EPDK, OPET’e ait Mersin’de bulunan depolama tesisine ilişkin tarifeyi yeniledi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), OPET Petrolcülük AŞ’nin DEP/476-161/10881 sayılı depolama lisansı kapsamında Karaduvar Mahallesi, Ataş Rafinerisi Girişi, 1031 Sokak, No:113, Mersin adresinde faaliyet gösteren Mersin Depolama Tesisinin tarife değişikliğini onayladı.

Tesiste benzin, motorin, fuel oil ve havacılık yakıtı türleri depolanabilecek. Günlük depolama hizmet bedelleri, bundan böyle, aşağıdaki gibi olacak. 

Benzin türleri: 0,27 TL/m3-gün

Motorin türleri: 0,27 TL/m3-gün

Fuel oil türleri: 0,28 TL/ton-gün

Havacılık yakıtı türleri: 0,27 TL/m3-gün

Hizmet başına alınacak teslim alma hizmet bedeli ise şöyle belirlendi: 

Benzin türleri: 13 TL/m3

Motorin türleri: 20,50 TL/m3

Fuel oil türleri: 9 TL/ton

Havacılık yakıtı türleri: 8 TL/m3

Tesiste, uzun süreli kiralama yapılması halinde benzin türlerinde herhangi bir indirim uygulanmayacak; sadece motorin ve havacılık yakıtı türlerinde teslim alma hizmet bedelinde indirim uygulanacak. Buna göre motorin türlerinde en az 5 yıl süreli ve en az 6.500m3 kapasiteli kiralamalarda teslim alma hizmet fiyatı 20,50 TL’den 13 TL’ye düşecek. Aynı şartlarda depolanacak olan havacılık yakıtı türlerinde ise teslim alma hizmet bedeli 0,53 TL/m3 olarak uygulanacak. 

Bu arada uzun süreli kiralama hizmeti, motorin türleri için sadece antrepo tanklarına yapılacak teslimler için verilebilecek.

Vagonla taşıma hizmeti alınması halinde ise teslim alma/teslim etme hizmet bedeli benzin türleri ve motorin türleri için 6 TL/m3 olarak uygulanacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler