1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Özkoyuncu Madencilik`in GES projesinde ÇED süreci

Özkoyuncu Madencilik`in GES projesinde ÇED süreci

Enerji Günlüğü - Özkoyuncu Madencilik'in Kayseri’de yapmayı planladığı 1 MWp kapasiteli GES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.Demir cevheri madenleri...

Özkoyuncu Madencilik`in GES projesinde ÇED süreci

Enerji Günlüğü - Özkoyuncu Madencilik'in Kayseri’de yapmayı planladığı 1 MWp kapasiteli GES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

Demir cevheri madenleri işletmecisi Kayseri merkezli Özkoyuncu Madencilik Metalürji İnşaat tarafından Kayseri ili Yeşilhisar ilçesi Kılcan Mahallesi, Kılcan Mevkii, 670 Ada, 184 Parsel mevkiinde yapılması planlanan 1 MWp kapasiteli Güneş Enerji Santrali projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre, Kayseri ili Yeşilhisar ilçesi Kılcan Mahallesi, Kılcan Mevkii, 670 Ada, 184 Parsel mevkiindeki Özkoyuncu Madencilik Metalürji İnşaat San. Ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali projesi ile ilgili olarak Kayseri Valiliği’ne sunulan dosya, PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 17. maddesi doğrultusunda incelenip uygun bulunarak, projeye ilişkin ÇED Süreci başladı.

Önceki ve Sonraki Haberler