1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Schneider Electric kadın istihdamını arttıracak

Schneider Electric kadın istihdamını arttıracak

Enerji Günlüğü - Schneider Electric, 2017 yılı sonuna kadar yeni yöneticiler ve teknisyenlerde kadın istihdamını yüzde 40'a çıkaracak. Schneider...

Schneider Electric kadın istihdamını arttıracak

Enerji Günlüğü - Schneider Electric, 2017 yılı sonuna kadar yeni yöneticiler ve teknisyenlerde kadın istihdamını yüzde 40'a çıkaracak. 

Schneider Electric Türkiye, “eaSE Her Life”, (Kadının Hayatını Kolaylaştır) sloganı ile Ülke Başkanı Bora Tuncer’in liderliğinde başlatılan kampanya kapsamında 2017 yılı sonuna kadar kadın çalışanlarını güçlendirmek için 3 önemli taahhüdü yerine getirecek.

Schneider Electric tarafından açıklanan taahhütler ise şu şekilde;Şirkette kadınların mevcudiyetini artırmak amacıyla yeni yöneticiler ve teknisyenlerin istihdamı %40 oranında artırılacak. (mevcut oran %29) Ayrıca önemli konumlardaki kadınların temsiliyeti ise %35 oranında artırılacak.Kadın çalışanlarında işgücünün %85'ini kapsayan dünya çapında bir maaş düzenleme süreci gerçekleştirilecek.Son olarak, dünyanın her yerinden grup liderlerinin katılımıyla bu programa özel bir yönetim oluşturulacak.

Schneider Electric’in, 23 bin’den fazla erkek çalışanı Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi BM Kadın tarafından cinsiyet eşitliği için başlatılan dayanışma hareketi olan #HeForShe çevrimiçi dilekçesini imzalamasının ardından, Schneider Electric Türkiye de Ülke Başkanı Bora Tuncer liderliğinde “eaSE Her Life” (Kadının Hayatını Kolaylaştır) sloganıyla, şirket bünyesinde bir girişim başlattı.

KADINLAR DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTILAR

Schneider Electric Türkiye bünyesindeki tüm fabrika ve ofislerde çalışan kadınlar bir araya gelerek en iyi uygulamalara yönelik örnekleri ve deneyimlerini karşılıklı olarak paylaştılar. Etkinlik kapsamında ayrıca kadının iş hayatındaki algısı ve kadın, anne ve eş olarak zorluklara karşı kariyer gelişiminin nasıl olabileceği konusundaki fikirlerini şirket yönetimine aktardılar.

Etkinlik kapsamında konuşma yapan Schneider Electric Türkiye Ülke Başkanı Bora Tuncer, Türkiye’de çalışan kadın olmanın büyük bir özveri, cesaret ve çaba gerektirdiğini belirtirken, “Veriler gösteriyor ki, çalışan kadın olmak zor. Hele çalışan anne olmak daha da fazla emek ve çaba gerektiriyor. Çünkü cinsiyetçi yaklaşımlardan bedensel zorluklara kadar iş hayatında pek çok engelle karşılaşan kadınlar, bunlar gibi zorluklar nedeniyle erkeklerden daha fazla çaba harcamak zorunda kalıyor, daha fazla stres ve baskı yaşıyor. Ancak karşılaştıkları problemlere, daha yaratıcı çözümler getiriyorlar.“ dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler