1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Shell, Türkiye`deki 400 bin taşıtı "yakından tanıyor"

Shell, Türkiye`deki 400 bin taşıtı "yakından tanıyor"

Enerji Günlüğü - Akaryakıt dağıtım devi Shell'in 1996 yılında kullanıma açtığı Türkiye’nin ilk akaryakıt yönetim sistemi Shell Taşıt Tanıma...

Shell, Türkiye`deki 400 bin taşıtı "yakından tanıyor"

Enerji Günlüğü - Akaryakıt dağıtım devi Shell'in 1996 yılında kullanıma açtığı Türkiye’nin ilk akaryakıt yönetim sistemi Shell Taşıt Tanıma Sistemi (TTS) bu yıl sonu itibariyle 400 bin kullanıcıya ulaştı. TTS, yaygın hizmet ağı ile ödeme ve kontrol kolaylığının yanı sıra yakıt ve zaman tasarrufu sağlama argümanıyla tanıtılıyor. Sistem Türkiye'deki en büyük araç filolarından, birkaç araçlık küçük araç parkına sahip KOBİ’lere kadar her sektörden onbinlerce şirket tarafından kullanılıyor.
Shell tarafından 1996 yılında tanıtılan ve Türk akaryakıt sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyan Shell Taşıt Tanıma Sistemi, 400 bin araç sayısına ulaştı. Ödeme kolaylığı, yakıt ve zaman tasarrufu, tüketim ve harcamaların kontrolü gibi cazip avantajlar sunan Shell TTS, 2006 yılında 114 bin kullanıcıya hizmet verirken aynı yıl gerçekleştirilen Shell & Turcas birleşmesi sonrası elde ettiği hızlı büyüme ile 2010 yılında 250 bin araca ulaştı. Geçen iki yılda ise yaklaşık iki kat büyüyen Shell TTS, 2012’de 400 bine ulaşarak, yeni bir rekora imza attı. Shell TTS’in 400 bininci araç müşterisi Erintaş Pazarlama Taşımacılık Temizlik Hizmeti ve Ticaret Limited Şirketi oldu. Shell TTS, bugün toplam 25 bini aşkın firma ve yüzde 37 pazar payıyla* sektörün tartışmasız lideri konumunda.
Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj, Shell TTS’nin geldiği noktaya ilişkin şunları söyledi:
"Yakıt tasarrufuna destek veren çözümler filolar için oldukça önemli. Shell TTS’nin cazip avantajlarından en küçükten en büyüğe kadar her ölçekteki şirket faydalanabiliyor. Shell’in üstün ARGE gücü ve inovasyonuyla oluşturulan, yaygın ve kaliteli hizmet ağıyla desteklenen TTS ulaşım ve lojistik sektörü için en uygun ve güvenilir çözüm. Reakor sayılabilecek sürede 400 bin araca ve %37* pazar payına ulaşmamızda bizimle işbirliği yapan iş ortaklarımıza ve bize güvenen müşterilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonrası için hedefimiz 1 milyon araca ulaşmak.”
Shell, TTS'nin yanı sıra, euroShell kart ile de müşterilerine yurt dışında hizmet veriyor. Shell Partner Card ile ise yakıt ve nakit yönetimi bir kartta birleştirilmiş şekilde hizmet sunuyor.

TTS İLE VERİLEN HİZMETLER
- Akaryakıt tüketimi için tam kontrol: Hangi araca, nerede, ne zaman ve ne kadar yakıt alındığı, araçların kilometre başına yakıt tüketimi haftalık olarak rapor ediliyor.
- Pratik ve hızlı akaryakıt ikmali: İstasyonda kredi kartı, fiş, imza, nakit ödeme, fatura alma, bekleme yapmadan hızlı bir şekilde yakıt ikmali gerçekleştiriliyor.
- Ödeme Kolaylığı: Bütün ödemeler tek bir noktaya ayda iki defa yapılıyor.
- Muhasebe Kolaylığı: Ayda sadece üç fatura ile muhasebe ve idari işlemlerin trafiği azalıyor.
- Litre/Kilometre takibi: Akaryakıt giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlanıp, olabilecek kayıplar engelleniyor.
- Yaygın hizmet ağı: Türkiye sathına yayılmış 850’yi aşkın Shell istasyonu Taşıt Tanıma Sistemi ile hizmet veriyor.

SAYILARLA SHELL TTS
- Shell TTS, ülke çapındaki satış ekibi, 7/24 çalışan müşteri hizmetleri ve yaygın istasyon ağıyla hizmet veriyor.
- Shell TTS’nin en büyük filosunu oluşturan şirketin 2 bin 700 aracı Shell TTS kullanıyor.
- Shell TTS’nin kurumsal müşterileri arasında ilaç sektöründen bankalara, nakliye sektöründen seyahat firmalarına kadar her sektörden ve her büyüklükte şirketler yer alıyor.
- Shell TTS’ye dâhil olmak için başvurular; 7/24, 0212 444 33 33 numaralı telefondan ya da [email protected] adresinden kolaylıkla yapılabiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler