1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Siemens, ilk ‘Crystal’i Londra’da açtı

Siemens, ilk ‘Crystal’i Londra’da açtı

Enerji Günlüğü - Siemens, 35 milyon euro yatırımla sürdürülebilir şehircilik gelişim merkezi ‘The Crystal’i Londra’da açtı. Londra’nın en yeşil...

Siemens, ilk ‘Crystal’i Londra’da açtı

Enerji Günlüğü - Siemens, 35 milyon euro yatırımla sürdürülebilir şehircilik gelişim merkezi ‘The Crystal’i Londra’da açtı. Londra’nın en yeşil binası olması amaçlanan The Crystal, politik karar mercilerini, uzmanları ve halkı bir araya getirerek, şehirlerin geleceği ile ilgili düşünce ve uygulama merkezi olacak. Londra’nın en büyük sürdürülebilir şehircilik gelişim merkezi olan, kristal biçimli bina, konferans merkezi, şehircilik iletişim platformu, teknoloji ve inovasyon merkezi olarak hizmet verecek. The Crystal, politik karar mercilerini, altyapı uzmanlarını ve halkı biraraya getirerek, şehirlerin altyapıları ve onların geleceği ile ilgili düşünce ve uygulama merkezi olacak. Altyapı ve Şehirler sektöründeki çözümleriyle öne çıkan Siemens, şehircilik gelişim merkezinin ilki olan The Crystal’in ardından Şangay ve Washington’da, 2 merkez daha açmayı planlıyor.

PETER LÖSCHER: THE CRYSTAL, ŞEHİRLER İÇİN ÇÖZÜM ORTAYA KOYACAK
Siemens Başkanı ve CEO’su Peter Löscher, açılış töreninde yaptığı konuşmada “Şehirler, dünya ekonomisinin motoru konumundadır ve çevre üzerine çok büyük etkileri mevcuttur. Gezegenimizin gelişimi, şehirlerin gelişimi ile devam edecek ya da bitecektir. The Crystal, şehirlerin geleceği ile ilgili  bir dizi fırsatı ve şehirler için pekçok çözümü ortaya koyacak” şeklinde konuştu. Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Altyapı ve Şehircilik Sektörü CEO’su Roland Busch ise konuşmasında, “Dünya genelindeki şehirler, su kaynaklarını, enerji nakil hatlarını, taşımacılık sistemlerini ve inşa altyapılarını geliştirmeye yatırım yapmaktalar. Sadece bizim hitap edebildiğimiz pazarın değeri yaklaşık 300 milyar euro. Bu büyüyen pazarda, The Crystal, bizlere, müşterilerimizle olan diyaloğumuzu yoğunlaştırma imkanı sunacak. The Crystal, sektörümüzün vitrini, iletişim noktası ve beyin merkezi konumunda” sözlerine yer verdi.

THE CRYSTAL LONDRA’NIN EN YEŞİL BİNASI
Londra’daki merkez, Siemens uzmanlarına ve dışarıdan gelen profesyonellere, araştırma yapma ve fikir alışverişi için bir platform sunuyor.

-Yaklaşık 1.5 yıllık bir inşa sürecinden sonra, The Crystal, İngiltere başkentindeki en yeşil binalardan biri olma iddiasını taşıyor.

-6300 metrekarelik alanıyla, The Crystal, enerji verimliliğinin kusursuz bir örneği konumunda. Tesis yüzde 50 daha az enerji tüketiyor ve karşılaştırılabilecek olan diğer ofis binalarına göre yüzde 65 daha az karbondioksit salınımı yapıyor.

-Yenilenebilir enerji kaynakları, The Crystal’ in ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarında devreye giriyor. Fotovoltaik bir sistem, yeşil elektrik üretim imkanı sunarken, yağmur suyu ise kullanım için toplanıp arıtılıyor. Enerji Verimliliği yüksek binalar için yapılan BREEAM ve LEED uluslararası değerlendirmelerinde, The Crystal, en üst düzey skorlara imza atarak dünyadaki en yeşil tesislerden biri halini alacak.

-Wilkinson Eyre Architects tarafından tasarlanan bina, 270 koltuklu bir konferans salonunun yanında, şehirsel sürdürülebilirlik alanında dünyanın en geniş sergisini getiriyor.

-2000 metrekarelik sergi alanına sahip The Crystal’de  şehir yaşamının iyileştirilmesine ve daha sürdürülebilir, çevre dostu hale getirilmesine ilişkin  sergiler yer alacak.

-Crystal’de, Siemens Yetkinlik Şehirleri Merkezi’nden uzmanlar, yarının şehirsel altyapıları için, teknoloji ve inovasyonla yürütülen Ar-Ge çalışmaları yürütecekler. Ek olarak, Altyapı ve Şehircilik Sektörü, Şehir Hesap Yönetici’lerini The Crystal’den yönetecek.

-Konferans merkezi, mühendisler, mimarlar, şehir plancıları ve belediye karar mercileri için bağımsız bir forum niteliğinde.

-Crystal, Newham’ da, tarihi Royal Victoria Docks bölgesinde yer alıyor. Tesis 29 Eylül’ de halka açılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler