1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Singapur güneş elektriğini Blockchain ile değerlendirecek

Singapur güneş elektriğini Blockchain ile değerlendirecek

Enerji Günlüğü - Singapur elektrik dağıtım şirketi SP Group, evlerinde güneş enerjisi ile elektrik üreten abonelerin ihtiyaç fazlası elektriklerini...

Singapur güneş elektriğini Blockchain ile değerlendirecek

Enerji Günlüğü - Singapur elektrik dağıtım şirketi SP Group, evlerinde güneş enerjisi ile elektrik üreten abonelerin ihtiyaç fazlası elektriklerini karbon emisyonlarını düşürmek isteyen işyeri veya fabrikalarına satabilecekleri bir blockchain platformu kuracak.

Singapur kuracağı Blockchain Platformu ile hem fazla güneş elektriğini değerlendirip hem de şirketlerin karbon ayak izini azaltarak adeta bir taşla iki kuş vurmaya hazırlanıyor.  

Singapur elektrik dağıtım şirketi SP Group, blockchain platformu kurarak şebekede yer alan konut kullanıcıları ile işyeri kullanıcılarını entegre etmek istiyor. Kurulacak platform ile, evlerinde güneş enerjisi ile elektrik üreten abonelerin artan elektrik üretimleri "Yenilenebilir Enerji Sertifika"larına dönüştürülerek, karbon emisyonlarını düşürmek isteyen işyeri veya fabrikalar tarafından alınmasına olanak sağlayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler