1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. TANAP ile yöre halkı kalkınacak

TANAP ile yöre halkı kalkınacak

Enerji Günlüğü - Türkiye ile Azerbaycan arasındaki TANAP enerji projesi ile yöre halkının kalkındırılması hedefleniyor.Trans Anadolu Doğal Gaz Boru...

TANAP ile yöre halkı kalkınacak

Enerji Günlüğü - Türkiye ile Azerbaycan arasındaki TANAP enerji projesi ile yöre halkının kalkındırılması hedefleniyor.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı’nın (TANAP) geçtiği Erzurum, Kars ve Ardahan illerinde, çay ocakları, sokaklar, okullar vb. her yerde, toplamda 13 bin 500 kişiye eğitimler, mentörlük hizmeti ve teknik destek verilerek kalkınma sağlanacak. 

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’nın finansmanıyla hayata geçirilen Habitat Sosyo - Ekonomik Kalkınma Programı çerçevesinde Habitat Derneği, Azerbaycan’dan çıkarılan Doğalgazı Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nden (TANAP)’nın aldığı fon desteğiyle, Erzurum, Kars ve Ardahan’da, sosyal ve ekonomik kalkınmanın desteklenmesi hedefiyle bir kalkınma programı başlatıyor. 

Habitat Sosyo - Ekonomik Kalkınma Programı, TANAP Boru Hattı güzergâhı üzerinde bulunan Ardahan, Kars ve Erzurum’da, sosyal ve ekonomik kalkınmanın desteklenmesi hedefiyle yaklaşık 122 köy, kasaba ve mahallede düzenlenecek. Sosyal, finansal becerilerin geliştirilmesine yönelik eğitimler ve mentörlük hizmetlerinin yanı sıra teknik destek yoluyla da bölgede kurulmuş olan mevcut kooperatiflerin güçlendirilmesi sağlanacak. Aynı zamanda yeni kooperatiflerin kurulması ile bölge halkının sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunulması ve bu kapsamda 13 bin 500 kişiye ulaşılması hedefliyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler