1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Tufanbeyli Termik'in enerji verimliliği Alarko'dan sorulacak

Tufanbeyli Termik'in enerji verimliliği Alarko'dan sorulacak

Enerji Günlüğü - Tufanbeyli Termik Santrali'nin enerji verimliliği danışmanlığına Alarko Carrier seçildi.Sabancı Holding ve Alman E.ON ortaklığı Enerjisa...

Tufanbeyli Termik'in enerji verimliliği Alarko'dan sorulacak

Enerji Günlüğü - Tufanbeyli Termik Santrali'nin enerji verimliliği danışmanlığına Alarko Carrier seçildi.

Sabancı Holding ve Alman E.ON ortaklığı Enerjisa tarafından Adana'da kurulumu tamamlanan Tufanbeyli Termik Santrali'nin enerji verimliliği Alarko Carrier danışmanlığına sunuldu.

Alarko Carrier, Türkiye'nin 42'nci, Adana'nın ise 2'nci büyük enerji santrali olan 450 MW kurulu güce sahip Tufanbeyli Santrali'nin enerji verimliliğini sağlanması için tercih edildi.

Türkiye’de Enerji Verimliliği Danışmanlığı yetkisi alan ilk şirketlerden olan Alarko Carrier, Tufanbeyli Termik Santrali'nin iklimlendirilmesi çalışmalarını kapsayan enerji danışmanlığı faaliyetlerini yürütecek.

Bu kapsamda Carrier 39HQ klima santralları, Carrier 30XW su soğutuculu kondenserli vidalı kompresörlü su soğutma grupları, Baltimore soğutma kuleleri ve Automated Logic bina otomasyon sistemi kullanarak projeyi yerine getirdi. Ayrıca Projede MCC ve DDC Panolar ile fiber optik kablo temini ve aktif pasif ağ ekipmanları da Alarko Carrier tarafından sağlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler