1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. TürkAkım Bulgaristan’da Mayıs sonu hazır olacak

TürkAkım Bulgaristan’da Mayıs sonu hazır olacak

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, TürkAkım’da günde 5 km boru döşendiğini ve hattın Mayıs ayı sonu itibarı ile hazır hale geleceğini açıkladı.

TürkAkım Bulgaristan’da Mayıs sonu hazır olacak

Enerji Günlüğü - Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, TürkAkım’da günde 5 km boru döşendiğini ve hattın Mayıs ayı sonu itibarı ile hazır hale geleceğini açıkladı.

Bulgaristan’ın Görni Dıbnik ile Selanovtsi arasındaki 45 km’lik boru döşeme inşaat sürecini helikopterden sosyal medya aracılığıyla canlı yayınlayan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, TürkAkım Gaz Boru Hattı Projesi için tam kapasite çalışıldığını belirtti. Günde 5 kilometre boru döşendiğini kaydeden Borisov, hattın 11 ilin arazisinden geçtiğini belirtti. Borisov, hattın Mayıs ayı sonu itibarı ile hazır hale geleceğini ifade etti.

HATTI BRÜKSEL’DE BALKANAKIM OLARAK TANITTIK

Hattın çok hızlı bir şekilde ilerlediğini kaydeden Borisov, Bulgaristan’ın AB üyesi olarak gereken tüm prosedürleri yerine getirdiğini vurguladı. TürkAkım boru hattını Brüksel’de BalkanAkım olarak tanıttıklarını vurgulayan Borisov, neden olarak ise Balkan ülkelerine hizmet verecek olmasını gösterdi.

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler