1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. TürkAkım’da bakım tamamlandı, gaz akışı yeniden başladı 

TürkAkım’da bakım tamamlandı, gaz akışı yeniden başladı 

TürkAkım’ın her iki hattından sağlanan doğalgaz akışı, yıllık bakım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden başladı. 

TürkAkım’da bakım tamamlandı, gaz akışı yeniden başladı 

Enerji Günlüğü - TürkAkım’ın her iki hattından sağlanan doğalgaz akışı, yıllık bakım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden başladı. 

Rusya’dan başlayıp Karadeniz altından ilerleyerek Türkiye ve Avrupa’ya uzanan, birbirine paralel iki hattan oluşan TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı’nda geçen hafta başlayan bakım çalışması tamamlandı ve hattan gaz akışı yeniden başladı. 2020 yılı bakım çalışmalarının altı gün sürmesi öngörülmüştü. Çalışmalar 28 Haziran Pazar günü, planlanandan on iki saat önce tamamlandı. 

29 Haziran Pazartesi sabahı, Rusya Anapa’dan Türkiye saatiyle sabah 05:00’te gönderilmeye başlayan doğalgaz, Türkiye topraklarında TürkAkım’ın ilk hattından saat 09:00, ikinci hattından ise saat 10:00 itibariyle sağlanmaya başladı. 

Bakım çalışmaları süresince, Anapa ve Kıyıköy’deki tesislerde ekipmanların yıllık bakımları yapılarak acil müdahale sistemi, otomasyon sistemi ve diğer mekanik teçhizatın denetimi sağlandı. Bakım çalışmalarında görev yapan TürkAkım çalışanları, bakım çalışmalarını tamamlayıp doğalgaz akışını zamanında başlatabilmek için son derece verimli bir ekip çalışması gerçekleştirdi.

TürkAkım’ı oluşturan birbirine paralel iki boru hatından ilki Türkiye piyasasına doğalgaz sağlarken, ikincisi ise doğalgazı Avrupa’ya sevkiyat için Türkiye-Bulgaristan sınırına ulaştırıyor.

Etiketler : , ,
İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler