1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Türkiye LPG Derneği’nin yeni yönetimi belirlendi

Türkiye LPG Derneği’nin yeni yönetimi belirlendi

Enerji Günlüğü - Türkiye LPG Derneği'nin yeni yönetim kurulu belirlenirken Dernek Başkanlığı görevine Eyüp Aratay seçildi. Türkiye LPG Derneği’nin...

Türkiye LPG Derneği’nin yeni yönetimi belirlendi

Enerji Günlüğü - Türkiye LPG Derneği'nin yeni yönetim kurulu belirlenirken Dernek Başkanlığı görevine Eyüp Aratay seçildi. 

Türkiye LPG Derneği’nin 26 Mart 2019’da gerçekleştirilen 44. Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim de belirlendi. Eyüp Aratay, 2 yıl süreyle Türkiye LPG Derneği Başkanı oldu. 

Yönetim Kurulu Üyeleri ise Gökhan Tezel (Yönetim Kurulu Başkan Vekili), Ömer Yağız (Muhasip Üye), Can Toydemir, Fehmi Arıkan, Osman Keleş, Ali Kızılkaya, İ.Gökhan Öztürk ve M.Murat Çelik’ten oluştu. 

ÇALIŞMALARIMIZA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİZ

Türkiye LPG Derneği’nin 47 yıldır sektör ve ülke yararına çalışmalarını sürdüren en köklü platform olduğunu vurgulayan Eyüp Aratay, “Türkiye LPG Derneği, kurulduğu günden bu yana çok aktif ve etkili bir STK olarak, ülkemizde LPG’nin dünyanın sayılı sektörleri arasında yer almasına öncülük etmiş, alt yapısını kurmuştur. Dernek olarak, önümüzdeki 2 yıllık yeni dönemde de ülkemiz, sektör ve kamu yararı doğrultusunda güçlü çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

Türkiye LPG Derneği – TLPGD 1972 yılında 14 üye ile enerji sektörünün ilk derneği olarak kurulan Türkiye LPG Derneği TLPGD, Türkiye’nin en eski ve aktif derneklerinden biri konumunda. TLPGD, kuruluşunun hemen ardından dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvurarak o döneme kadar Türkiye’de herhangi bir yönetmeliğe bağlı bulunmayan tüplü LPG’yle ilgili ilk standartların oluşturulması ve yürürlüğe girmesini sağlayarak da alışılagelmişin dışında bir ilke imza atmıştı. 

 
Önceki ve Sonraki Haberler