1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Türkiye Petrolleri 55 Yaşında

Türkiye Petrolleri 55 Yaşında

Enerji Günlüğü – Akaryakıt sektörünün yerli markası Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ, bu yıl 55’inci yaşını kutluyor.Temelleri 1963 yılında...

Türkiye Petrolleri 55 Yaşında

Enerji Günlüğü – Akaryakıt sektörünün yerli markası Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ, bu yıl 55’inci yaşını kutluyor.

Temelleri 1963 yılında atılan, akaryakıt sektörünün önemli kuruluşlarından Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ, 55’inci yaşını kutluyor. Şirketin bugün itibarıyla 9 dolum tesisi ve 689 istasyonu bulunuyor. 

Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, markanın 55’inci yılını şöyle değerlendirdi, “Bugün, değerlerimizden ödün vermeden, onlarca tesisimiz, yüzlerce istasyonumuz, istasyonlar dahil binlerce çalışanımız, yüzbinlerce tonluk satış hacmimiz ve milyonlarca müşterimizle geçmişimizin ve devraldığımız mirasın farkında olarak yepyeni, genç, modern ve atak bir marka inşa ediyoruz. Bu yolda en önemli hedeflerimizin başında, ülkemizin en ücra köşelerine dahi yüksek kaliteli ürün ve hizmet götürmek geliyor. Bu çerçevede sürekli gelişip büyüyor, istasyon sayımızı artırıyoruz. Bunları çağın gerekliliklerini yerine getirerek, toplumun güvenine layık kalarak başarmaya özen gösteriyoruz. Türkiye Petrolleri’ni daha da güçlendirerek bu ülke insanına hizmet etmek için çok çalışacağız.”

1963 yılında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın temellerini attığı akaryakıt istasyonları, 2009 yılından bu yana TP Petrol Dağıtım AŞ olarak faaliyetlerine devam etti. Nisan 2017’de Zülfikarlar Holding’e bağlı akaryakıt dağıtım şirketi Turkuaz Petrol tarafından, 2016 yılının en büyük satın almasıyla özelleştirilen TP Petrol Dağıtım AŞ, bugün faaliyetlerini Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ adıyla sürdürüyor. Şirketin 5’i akaryakıt, 4’ü LPG olmak üzere toplam 9 dolum tesisi ve 689 adet akaryakıt istasyonu var. 

Önceki ve Sonraki Haberler