1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Ülke Enerji türbin kanat bakımlarını İHA’la ile yapıyor

Ülke Enerji türbin kanat bakımlarını İHA’la ile yapıyor

Ülke Enerji ve İsviçre merkezli Sulzer Schmid, Türkiye'deki Nordex/Acciona rüzgar türbinlerinin bakımlarını  insansız hava araçlarıyla yapacak.

Ülke Enerji türbin kanat bakımlarını İHA’la ile yapıyor

Enerji Günlüğü - Ülke Enerji ve İsviçre merkezli Sulzer Schmid, Türkiye'deki Nordex/Acciona rüzgar türbinlerinin bakımlarını  insansız hava araçlarıyla yapacak.

Yerli rüzgar santrali hizmet sağlayıcısı Ülke Enerji ile rüzgar türbini kanatlarının incelenmesi için insansız hava aracı teknolojisinde öncü olan Sulzer Schmid, Türkiye'de bulunan Nordex/Acciona rüzgar türbinlerinin kanat incelemelerini insansız hava araçları ile yapmak üzere anlaşma sağladı. Hızla büyüyen rüzgar enerjisi alanında, Sulzer Schmid’in gelişmiş inceleme teknolojisini lisanslayan Ülke Enerji, Türkiye’deki rüzgar türbinlerinin incelenmesinde Sulzer Schmid’in İHA teknolojisi ile hizmet sunan tek şirket oldu.

DENETİMLER TAMAMLANDI

Drone teknolojisi ile kanat bakımlarını gerçekleştirme konusundaki gelişmeleri aktaran Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, “Bu denetimleri başarıyla tamamladığımız için oldukça mutluyuz. Bu, Türkiye'de yüksek kaliteli insansız hava aracı denetimlerinin rüzgar enerjisi pazarında benimsenmesi yolunda atılmış önemli bir adımdır.” ifadelerinde bulundu.

Nordex/Acciona Türkiye Servis Müdürü Ferit Yeşilay da, “İHA teknolojisinin, rüzgar türbini denetimlerinde merkezi bir rol oynayacağı açıkça görülüyor. Sağlanan teknolojik destek ile hizmet kalitesi, zaman ve maliyet açısından mümkün olan en iyi performansı sunuyor. Ülke Enerji ve Sulzer Schmid uzmanlığıyla, piyasadaki en dinamik denetim çözümüne eriştiğimize inanıyoruz.” yorumlarında bulundu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler