1. HABERLER

  2. PETROL

  3. ABD’den özel sektöre İran tankerine yardım etmeyin uyarısı

ABD’den özel sektöre İran tankerine yardım etmeyin uyarısı

ABD, Yunanistan'ın ardından özel sektörü de Cebelitarık'tan ayrıldıktan sonra Akdeniz'de seyreden İran petrol tankerine yardım edilmemesi yönünde uyardı.

ABD’den özel sektöre İran tankerine yardım etmeyin uyarısı

Enerji Günlüğü - ABD, Yunanistan'ın ardından özel sektörü de Cebelitarık'tan ayrıldıktan sonra Akdeniz'de seyreden İran petrol tankerine yardım edilmemesi yönünde uyardı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın ardından özel sektörü de Cebelitarık'tan ayrıldıktan sonra Akdeniz'de seyreden İran tankerine yardım edilmemesi yönünde uyardı. Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili yaptığı açıklamada, "Denizcilik sektörü, İran tankerine ilişkin ABD yaptırımları agresif şekilde uylamaya konacak" dedi. 

Eski adı Grace 1 olan Adrian Darya isimli İran tankeri şu anda Yunanistan'a doğru yol alıyor ancak Yunan yetkililere göre liman kullanımı için izin talebinde bulunmuş değil.

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Miltiadis Varvitsiotis, Yunanistan'ın Cebelitarık'tan ayrıldıktan sonra Akdeniz'de yol alan İran tankerinin Suriye'ye petrol teslimatında bulunmasına yardımcı olmayacaklarını açıklamıştı. Varvitsiotis, "O geminin Suriye'ye doğru gidişini kolaylaştırma niyetinde değiliz" demişti.

Önceki ve Sonraki Haberler